poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Chatrč

Další autoři: Wayne Jacobsen (spolupracovník), Brad Cummings (spolupracovník), Wayne Jacobsen, Brad Cummings

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Jiří Zaťovič 9.1.2013 14:50

neveľmi dôverujem knihám, ktoré sa núkajú ako návod na vstup do duchovna. a tak som aj dlho odkladal čítanie tohto dielka.
je to výborne napísané, chýbajú tu vzletné vety a poučky, zato je tu viac než dosť človečiny. a okrem toho aj dosť priestoru na…
neveľmi dôverujem knihám, ktoré sa núkajú ako návod na vstup do duchovna. a tak som aj dlho odkladal čítanie tohto dielka.
je to výborne napísané, chýbajú tu vzletné vety a poučky, zato je tu viac než dosť človečiny. a okrem toho aj dosť priestoru na premýšľanie, pretože zďaleka nie všetko je tu dopovedané až za poslednú bodku.

Klemi 7.8.2012 02:06

Dá se říct, že je to takový výběr z teologie. I když se teologií zabývám, bylo to příjemné a poučné čtení. Doporučuji všem lidem: Tato kniha vás povzbudí a ukáže vám, že Bůh může s vámi mluvit i skrz toto fikční dílo.

Co o knize říká nakladatel:

Kniha, která vzbudila ve Spojených státech mimořádný ohlas a rovněž zájem (dosud se prodalo 7 milionů výtisků, titul za půldruhého roku od vydání neopustil první desítku v žebříčku bestsellerů), je…
Kniha, která vzbudila ve Spojených státech mimořádný ohlas a rovněž zájem (dosud se prodalo 7 milionů výtisků, titul za půldruhého roku od vydání neopustil první desítku v žebříčku bestsellerů), je žánrově těžko zařaditelná. Dějovou kostru tvoří příběh Macka Phillipse, jehož rodina zažije tragickou událost – nejmladší Mackovu dceru Missy unese a usmrtí sériový vrah. Smyslem a poselstvím knihy je však vylíčení způsobu, jakým se Mack s touto ztrátou vyrovnává – s odstupem času se totiž na základě záhadného pozvání vydá zpět do chatrče, kde byl hrůzný čin spáchán, a setkává se tam s Bohem (v podobě vpravdě neobvyklé trojice lidí), který mu pomůže najít cestu k usmíření. Kniha má šanci zaujmout každého, kdo se v současném světě snaží ujasnit si svůj postoj k Bohu, víře, otázkám dobra a zla, ale především svůj vztah k lidem, rodině, blízkým a k sobě samému.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2009, česky, Knižní klub, Praha

Hluboce věřící autor původně napsal tuto knihu bez jakýchkoli ambicí, pouze pro členy své rodiny. Později přece jen ustoupil naléhání svých přátel a vydal tuto knihu, která se překvapivě dostala na přední místo v žebříčku bestsellerů, i pro

Pro vydání: Vyd. 1., 2009, česky, Knižní klub, Praha

Hluboce věřící autor původně napsal tuto knihu bez jakýchkoli ambicí, pouze pro členy své rodiny. Později přece jen ustoupil naléhání svých přátel a vydal tuto knihu, která se překvapivě dostala na přední místo v žebříčku bestsellerů, i pro veřejnost. Young zde zachytil příběh hluboce věřícího muže, jenž po nepříliš šťastném dětství žije uprostřed spokojené šestičlenné rodiny. Při jednom z výletů je však unesena jeho šestiletá dcera, která se patrně stala obětí sériového vraha, neboť její šaty jsou s krvavými skvrnami nalezeny v prázdné chatrči. Po čase se na toto místo vydává i hlavní hrdina, který zde prožije nevšední zkušenost: chatrč se náhle promění v pevně postavený srub, jehož prostory obývají tři lidé (mohutná Afroameričanka, zhruba třicetiletý muž a drobná žena s asijskými rysy). Právě tyto postavy se zde stávají jakýmsi podobenstvím či převtělením nejsvětější Trojice, která se pokouší přesvědčit příchozího, aby se smířil se světem a odpustil mu všechny křivdy, jichž se mu dostalo.

Román současného kanadského autora, jehož základním tématem se stává víra v Boha a odpuštění

Román současného kanadského autora, jehož základním tématem se stává víra v Boha a odpuštění.

Recenze: Chatrč, kde přebývá Bůh?

Věřím, že v knize si najdou svoje i lidé zcela nevěřící… a možná hlavně oni. Je jasné, že se nelze úplně vyhnout troše sentimentu či naivity, ta ale občas není úplně na škodu a v případě potřeby ji můžeme brát s lehkou nadsázkou a najít v ní zdroj…
Marie Svobodová, 27. května 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Chatrč:

zrušit
Originál: Shack (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Knižní klub,, Praha, 253 stran, ISBN: 9788024225517
TOPlist