poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Návrat do Crow Lake

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Rodiče Kate Morrisonové snili o tom, že jejich děti budou studovat a po generacích se konečně vymaní z farmářského života v odlehlé osadě Crow Lake na severu Kanady. Když oba zahynou při autonehodě,…
Rodiče Kate Morrisonové snili o tom, že jejich děti budou studovat a po generacích se konečně vymaní z farmářského života v odlehlé osadě Crow Lake na severu Kanady. Když oba zahynou při autonehodě, dva Kateini starší, téměř dospělí bratři se rozhodnou za každou cenu udržet rodinu pohromadě a postarat se jak o Kate, tak o roční Elizabeth. Prvotina kanadské autorky Mary Lawsonové neobyčejně sugestivně líčí obdivuhodnou i tragickou sílu sourozenecké lásky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, česky, Knižní klub, V Praze

V rodině farmáře Morrisona rodiče snili o tom, že i přes skromné poměry budou alespoň některé z jejich čtyř dětí studovat. Sen se naplnil přijetím nejstaršího chlapce na studia, byl to ale poslední šťastný den, který rodina prožila společně.

Pro vydání: Vyd. 1., 2008, česky, Knižní klub, V Praze

V rodině farmáře Morrisona rodiče snili o tom, že i přes skromné poměry budou alespoň některé z jejich čtyř dětí studovat. Sen se naplnil přijetím nejstaršího chlapce na studia, byl to ale poslední šťastný den, který rodina prožila společně. Vzápětí rodiče zahynuli při autonehodě a před oběma nejstaršími chlapci vyvstal ve věku devatenácti a sedmnácti let problém, jak udržet rodinu pohromadě a postarat se o sedmiletou a roční sestru. Chlapci odmítli pomoc příbuzných i laskavých sousedů, která by znamenala rozdělení sourozenců, a za cenu nesmírného úsilí a obětí se jim podařilo rodinu existenčně zajistit a vytvořit pro obě sestry bezpečný domov. Se sny o vzdělání se chlapci rozloučili, hrdinka sama nakonec vystudovala a čekala ji i slibná akademická kariéra. Právě to bylo příčinou, proč se na celých dvacet let do jejího vztahu k bratrům vloudily rozpaky a výčitky svědomí, které mladá žena přes všechnu vzájemnou lásku nedokázala překonat. Teprve na rodinné oslavě, kdy poznává, že oba bratři žijí spokojeně a svým dávným rozhodnutím nijak netrpí, se dokáže oprostit od zavazujícího pocitu sebevýčitek a vděčnosti a může bez rozpaků navázat na minulost.

Psychologický román z rodinného prostředí vypráví ústy mladé vědecké pracovnice cituplný příběh rodinné soudržnosti a sourozenecké lásky, jehož počátky spadají do jejího raného dětství na malé farmě v osadě na severu Kanady

Psychologický román z rodinného prostředí vypráví ústy mladé vědecké pracovnice cituplný příběh rodinné soudržnosti a sourozenecké lásky, jehož počátky spadají do jejího raného dětství na malé farmě v osadě na severu Kanady.

Můj názor na knihu Návrat do Crow Lake:

zrušit
Originál: Crow Lake (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Knižní klub,, V Praze, 286 stran, ISBN: 9788024222059
TOPlist