poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Nájemník v mém hrobě: erotické povídky

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první,

Titulního "nájemníka" má ve své rodinné hrobce vypravěč prvního oddílu knihy, souboru sedmi povídek, které se spojují ve svébytnou rodinnou kroniku. Aby se nakonec dopátral jména zapomenutého muže, jehož popel odpočívá ve stejném hrobě s jeho předky, probírá se

Pro vydání: Vydání první,

Titulního "nájemníka" má ve své rodinné hrobce vypravěč prvního oddílu knihy, souboru sedmi povídek, které se spojují ve svébytnou rodinnou kroniku. Aby se nakonec dopátral jména zapomenutého muže, jehož popel odpočívá ve stejném hrobě s jeho předky, probírá se vypravěč životními příběhy svých rodičů, prarodičů a dalších blízkých příbuzných a skládá tak k sobě fragmenty rodinné kroniky. Atmosféra jednotlivých příběhů se vyznačuje působivou směsí syrovosti a poetické nostalgie a jako leitmotiv se v nich v mnoha podobách obměňuje téma erotické touhy, která vždy zásadním způsobem ovlivňovala a měnila lidské osudy. Tatáž červená nit zasahuje i do zbývajících dvou povídek sbírky, označených poněkud zavádějícím titulem "erotické povídky". Erotika je v nich nesporně přítomna, ale nikoli jako prvoplánové téma - ať už jde o hrabalovský obrázek party popelářů s jejich obhrouble něžným filozofováním nebo o nahořklou humoresku o skupině zestárlých intelektuálů a společném objektu jejich dávné touhy.

Literární debut významného publicisty a teoretika umění obsahuje devět nostalgicky laděných biografických povídek, v nichž se v mnoha variacích opakuje téma milostné touhy.

Můj názor na knihu Nájemník v mém hrobě:

zrušit
Vydání první, , , 98 stran, ISBN: 9788072114870
TOPlist