poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

S Bohem v Rusku: 23 kněžských let v sovětských vězeních a sibiřských pracovních táborech

Další autoři: Markéta Hubová (překladatel), Daniel L. Flaherty

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. Když vypukla II. světová válka, byl právě v polské oblasti…
Walter Ciszek se narodil v rodině polských emigrantů. Po vstupu k jezuitům se přihlásil k misijní práci v Rusku a přijal východní obřad. Když vypukla II. světová válka, byl právě v polské oblasti obsazené Rudou armádou. V roce 1940 byl zatčen a dalších 23 let vězněn sovětským režimem, z toho 15 let na Sibiři. Teprve v roce 1963 se mohl vrátit do Spojených států, výměnou za dva sovětské agenty. O své životní zkušenosti napsal dvě knihy. Tato je jedna z nich.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Paulínky / Svědectví, Praha

Životní příběh amerického jezuity, který strávil 15 let v sovětských věznicích a sibiřských táborech a zbytek svého pobytu v SSSR byl pod stálým dohledem sovětské bezpečnosti. Po studiích v jezuitských seminářích se přihlásil na misijní

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Paulínky / Svědectví, Praha

Životní příběh amerického jezuity, který strávil 15 let v sovětských věznicích a sibiřských táborech a zbytek svého pobytu v SSSR byl pod stálým dohledem sovětské bezpečnosti. Po studiích v jezuitských seminářích se přihlásil na misijní práci do Ruska, ale v r. 1940 byl v Polsku, obsazeném Rudou armádou, zatčen. Po celou dobu své internace v Rusku se snažil působit jako kněz. Jeho příbuzní a bratři na Západě jej považovali dávno za mrtvého. Teprve v r. 1963 mu byl umožněn návrat do USA výměnou za sovětské agenty zadržené v USA. Ve svých vzpomínkách popisuje Ciszek kruté podmínky věznění v totalitním SSSR z pozice věřícího křesťana.

Autobiografické vzpomínky amerického jezuity-misionáře, který byl v letech 1940-1963 vězněn 15 let sovětským režimem.

Recenze: Američan Ciszek ve svých memoárech líčí Rusko bez Boha a vzpoury v lágrech

Kam Walter Ciszek přišel, tam se kolem něj vytvořilo společenství věřících a on jim poskytoval duchovní kněžskou oporu. Jeho memoáry S Bohem v Rusku jsou vzácné mimo jiné tím, že zprostředkovávají přímý vhled do vzpoury v jednom z pracovních lágrů.
Radka Rubilina, 18. srpna 2014, art.iHNed.cz

Můj názor na knihu S Bohem v Rusku:

zrušit
TOPlist