poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Jak funguje hudba: průvodce posluchače vědou a psychologií krásných zvuků

Další autoři: Robert Tschorn

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

John Powell dovede vyložit hudební akustiku i těm, kdo ve fyzice i v muzice plavou nebo ještě ani nesmočili prst. Vtipně zapojuje příklady z fotbalu, silničního provozu a závodního stravování, aby…
John Powell dovede vyložit hudební akustiku i těm, kdo ve fyzice i v muzice plavou nebo ještě ani nesmočili prst. Vtipně zapojuje příklady z fotbalu, silničního provozu a závodního stravování, aby vysvětlil, jak vzniká v rozličných nástrojích tón a co nám dělá v uších a v hlavě, které noty a které vlny souznějí a proč, k čemu jsou stupnice a tóniny, co dělá skladatel a kterak jsme se v hudbě dostali tam, kde jsme, když muzikanti neposlouchají fyziky a fyzici muzikanty, natož aby se ti nebo oni radili s experimentálními psychology. Autor ovšem poslouchal tyhle všechny a to, co si od nich vzal, úhledně zabalil do své knížky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2012, česky, Dokořán / Aliter, sv. 49, Praha

Nevšední počin v literatuře o hudbě přeložený z anglického originálu představuje velmi moderní způsob popularizace nijak jednoduchého tématu. Zejména fyzikální stránka hudby bývá úskalím, kterému se laik a mnohdy i

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2012, česky, Dokořán / Aliter, sv. 49, Praha

Nevšední počin v literatuře o hudbě přeložený z anglického originálu představuje velmi moderní způsob popularizace nijak jednoduchého tématu. Zejména fyzikální stránka hudby bývá úskalím, kterému se laik a mnohdy i hudební profesionál raději vyhne. Ovšem právě z těchto kořenů se rodí Powelův výklad, který respektuje látku v její teoretické složitosti a zároveň myslí na svého čtenáře. Dokáže totiž vysvětlovat formou, která neodradí a je jak logická, tak i zábavná. V jednotlivých kapitolách přibližuje akustické vlastnosti zvuku a tónů, lidské vnímání hudby prostřednictvím sluchu, fyzikálně akustické parametry konkrétních hudebních nástrojů, základy hudební teorie a hudební nauky, věnuje se otázce muzikálnosti nebo také akustickému prostředí, v němž je hudba provozována. V závěru knihy je k dispozici seznam literatury a pomocný rejstřík.

Hudba nahlížená fyzikem a skladatelem v jedné osobě představuje vskutku unikátní možnost vyložit hudbu, její vznik, fyzikální kvality i jejich psychologické a umělecké působení. Ambicí autorova výkladu je srozumitelnost a velmi současný přístup.

Můj názor na knihu Jak funguje hudba:

zrušit
Originál: How music works (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, Dokořán, / Aliter, sv. 49, Praha, 235 stran, ISBN: 9788073634001
TOPlist