poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Překnížkováno: co čteme a kupujeme (2013)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jaká jsme čtenářská kultura? Silná, nebo slabá? Setrvalá, nebo upadající? Jsou stesky nad úpadkem čtení oprávněné, nebo jde jen o pohodlný kulturní katastrofismus?

Kniha se zabývá těmito i dalšími…
Jaká jsme čtenářská kultura? Silná, nebo slabá? Setrvalá, nebo upadající? Jsou stesky nad úpadkem čtení oprávněné, nebo jde jen o pohodlný kulturní katastrofismus?

Kniha se zabývá těmito i dalšími otázkami, přičemž vychází z výsledků třetího statistického výzkumu čtenářů a čtení v České republice, který organizovala v roce 2013 Národní knihovna spolu s Ústavem pro českou literaturu AV ČR. Hlavním tématem výzkumu je knižní trh — kolik knih kupujeme, kolik za ně vydáváme, podle čeho si je vybíráme, proč je nekupujeme, které instituce známe. V knize dochází i na čtení, čtení digitální, veřejné knihovny, naše oblíbené knihy a mnohé další. Čtení toho na nás ví hodně.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host, Brno

V úvodu přináší publikace srovnání globálního knižního trhu a situace v České republice. Další kapitoly se zabývají mj. základním sociologickým rozvrstvením čtenářů, vlivem digitální kultury na četbu, způsobem nabývání knih, vztahem čtení a dalších médií.

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Host, Brno

V úvodu přináší publikace srovnání globálního knižního trhu a situace v České republice. Další kapitoly se zabývají mj. základním sociologickým rozvrstvením čtenářů, vlivem digitální kultury na četbu, způsobem nabývání knih, vztahem čtení a dalších médií. Studie se zároveň snaží odpovědět na otázky, co čteme a co nás nejvíce ovlivnilo. Závěr shrnuje základní trendy a charakteristiky české čtenářské kultury dneška (data z roku 2013). Výklad doprovází řada grafů, tabulek, statistických přehledů.

Další ze série studií věnovaných české čtenářské kultuře. Vychází ze statistického výzkumu čtenářů a čtení v České republice, který organizovala v roce 2013 Národní knihovna s Ústavem pro českou literaturu AV ČR.

Recenze: Jak my, Češi, vlastně čteme

Překnížkováno je tedy kniha pro každého, kdo hledá odpovědi na otázky, co se vlastně u nás čte, jaké je procento čtenářů a jak intenzivně čtou, zda se liší náklonnost Čechů k literatuře s věkem, vzděláním či povahou práce, kolik knih se vydává,…
Radovan Kolbaba, 21. února 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Překnížkováno:

zrušit
, 1. vyd., česky, Host,, Brno, 190 stran, ISBN: 9788074912566
TOPlist