poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Moje tajná válka s Hitlerem

Další autoři: Claudia Strachan (autor), Claudia Strachan

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Gretel Wachtelová nenávidí nacismus a touží proti němu bojovat. Příležitost se naskytne na hamburském úřadu wehrmachtu u šifrovacího stroje Enigma. Díky němu se Gretel stává účastnicí Operace Valkýra,…
Gretel Wachtelová nenávidí nacismus a touží proti němu bojovat. Příležitost se naskytne na hamburském úřadu wehrmachtu u šifrovacího stroje Enigma. Díky němu se Gretel stává účastnicí Operace Valkýra, nepodařeného Stauffenbergova spiknutí proti vůdci.
Gretel se narodila v Hamburku roku 1915, bylo jí třiadvacet, když se po Křišťálové noci její židovská nejlepší kamarádka záhadně ztratila, a o rok víc, když vypukla druhá světová válka. V jejím strhujícím vyprávění se vedle jejího vlastního příběhu zračí i každodenní život Hamburčanů od počátku války, s neustálou starostí o přežití, za neustálého ječení sirén, až po "ohnivou bouři", při níž spojenecké letectvo velkou část města téměř srovnalo se zemí. Gretel je ve své nenávisti k nacismu posedlá touhou nemlčet, a tak když má konečně možnost ukrýt židovského lékaře, který uprchl z transportu, a zásobovat potravinami další uprchlíky, jedná skoro furiantsky nerozvážně.
Dlouho má však štěstí. Teprve jako členka podzemní zpravodajské sítě zažije důsledky krachu Stauffenbergova spiknutí proti Hitlerovi v červenci 1944 a je zatčena gestapem. Konec války stráví v internačním táboře. Po válce zamíří do Británie za svou láskou, anglickým důstojníkem.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Claudia Strachanová, která v roce 1993 opustila Německo, se usadila v Anglii, kde se seznámila a spřátelila s osmasedmdesátiletou Gretel Wachtelovou-Mahoneyovou. Velmi ji zaujalo její poutavé a nepřikrášlené vyprávění o životě v nacistickém

Pro vydání: Vyd. 1., 2011, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

Claudia Strachanová, která v roce 1993 opustila Německo, se usadila v Anglii, kde se seznámila a spřátelila s osmasedmdesátiletou Gretel Wachtelovou-Mahoneyovou. Velmi ji zaujalo její poutavé a nepřikrášlené vyprávění o životě v nacistickém režimu, které se rozhodla literárně zpracovat a doplnit údaji z archivních dokumentů, knih a časopisů. Gretel vyrůstala v Hamburku s matkou, která opustila kvůli milenci svého staršího manžela, hannoverského velkoobchodníka s tabákem, a s prarodiči. Velmi ji ovlivnil její levicově orientovaný dědeček. Perzekuci Židů poznala prostřednictvím osudu své nejlepší přítelkyně Lydie. V roce 1941, když jí bylo 26 let, se vyučená prodavačka textilu po krátké známosti provdala za obchodníka Lutze Öhlgarta, zapojeného do protifašistického odboje, aby unikla nasazení v muniční továrně. Manželství se sobeckým a agresivním mužem nemělo dlouhého trvání. Podnikavá mladá žena se obchodováním na černém trhu snažila zajistit potraviny nejen pro svou rodinu, ale také obětavě pomáhala uprchlíkům a zachránila život židovskému rodinnému lékaři. Když byla v roce 1943 povolána do služby pro wehrmacht jako operátorka dálnopisu na Dopravním velitelství v prostoru nádraží Altona a později šifrovacího stroje Enigma, předávala některé depeše kapitánovi, zapojenému do operace Valkýra. Po skončení války se provdala za britského důstojníka a našla nový domov v Anglii.

Autobiografické vzpomínky německé antifašistky na léta 2. světové války, která prožila v Hamburku

Autobiografické vzpomínky německé antifašistky na léta 2. světové války, která prožila v Hamburku.

Můj názor na knihu Moje tajná válka s Hitlerem:

zrušit
TOPlist