poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Paměť stromů

Další autoři: Bedřich Ludvík (autor), Bedřich Ludvík

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Hlavním námětem knihy, jak napovídá název, jsou stromy, které mají paměť – tedy stromy památné.
Stromy jsou zvláštní rostliny – a třebaže je člověk nevytvořil, mnohé ani sám nezasadil, jsou s ním úzce…
Hlavním námětem knihy, jak napovídá název, jsou stromy, které mají paměť – tedy stromy památné.
Stromy jsou zvláštní rostliny – a třebaže je člověk nevytvořil, mnohé ani sám nezasadil, jsou s ním úzce spojené. Stromy se stávají svědky našich dobrých skutků i zlých činů, naší historie i toho, co právě žijeme. Kniha chce připomenout seriál Luďka Munzara, proto je členěna do 15 kapitol, které přibližně odpovídají 15 dílům seriálu, text rozšiřují vzpomínky i vyznání tvůrců, také zajímavosti o vzniku seriálu.
Encyklopedie

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Mladá fronta, Praha

Text je rozdělen do patnácti kapitol (podle jednotlivých dílů seriálu), které popisují jednotlivé druhy našich památných stromů. Jde o stromy věkovité, zvláštní, např. mimořádným tvarem koruny, mohutností kmenu a pod. Dalším kritériem je sepětí s

Pro vydání: Vyd. 1., 2006, česky, Mladá fronta, Praha

Text je rozdělen do patnácti kapitol (podle jednotlivých dílů seriálu), které popisují jednotlivé druhy našich památných stromů. Jde o stromy věkovité, zvláštní, např. mimořádným tvarem koruny, mohutností kmenu a pod. Dalším kritériem je sepětí s lidmi, s nimiž strom žije už několik staletí. Dále připomíná stromy, které se vztahují k určité historické události nebo osobnosti. Některé stromy rostou na památných místech - u hradů, zámků, klášterů, místech poutních i tajemných. Na závěr jsou připojeny stromy českých pohádek a pověstí. Knihu uzavírá krátká ukázka z televizního scénáře a dále rejstřík, tj. abecední seznam míst s památnými stromy.

Kniha chce připomenout dokumentární televizní seriál o našich památných stromech - slovem, ale zejména množstvím kvalitních barevných fotografií

Kniha chce připomenout dokumentární televizní seriál o našich památných stromech - slovem, ale zejména množstvím kvalitních barevných fotografií.

Můj názor na knihu Paměť stromů:

zrušit
TOPlist