poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Posedlost

Další autoři: Milena Poláčková (překladatel), Milena Poláčková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Mladý anglista Roland Mitchell objeví při studiu slavného básníka rukopisy dvou dosud neznámých dopisů. Při hledání jejich adresáta, k němuž ho žene zvědavost, se setkává s mnoha pozoruhodnými…
Mladý anglista Roland Mitchell objeví při studiu slavného básníka rukopisy dvou dosud neznámých dopisů. Při hledání jejich adresáta, k němuž ho žene zvědavost, se setkává s mnoha pozoruhodnými lidskými osudy, které navždy změní jeho život. Téměř se zdá, jako by historie dávného milostného vztahu začala zasahovat do současnosti. Neobyčejná literární záhada se pro hlavního hrdinu pozvolna mění v noční můru i v tajemnou výzvu osudu.
Příběh s takřka detektivní zápletkou je situovaný do univerzitního prostředí a prolínají se v něm osudy několika hrdinů ve dvou časových rovinách a s vtipem a místy až karikaturním nadhledem se v něm setkávají a konfrontují základní lidské hodnoty - láska a přátelství - v rozdílném kontextu devatenáctého a dvacátého století.
Kniha se stala na evropském knižním trhu literární senzací a byla označována za jeden z nejlepších anglických románů devadesátých let 20. století.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2002, česky, BB art, Praha

Hlavní hrdina, anglista Mitchell, nachází při studiu rukopisů významného anglického básníka 19. století jeho milostnou korespondenci. Domnívá se, že tento nález by mohl změnit pohled na básníkův život i tvorbu a též pomoci jeho vědecké

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2002, česky, BB art, Praha

Hlavní hrdina, anglista Mitchell, nachází při studiu rukopisů významného anglického básníka 19. století jeho milostnou korespondenci. Domnívá se, že tento nález by mohl změnit pohled na básníkův život i tvorbu a též pomoci jeho vědecké kariéře. Rozhodne se tuto literární záhadu objasnit. Netuší však, jak sto let starý příběh výsostného milostného vztahu zásadně ovlivní i jeho vlastní život. Román určený náročnějším čtenářům, který se stal na počátku 90. let 20. století evropským bestsellerem, se dočkal v roce 2002 filmového zpracování.

Neobyčejný román, který nám nabízí pohled na milostný vztah v rovině 19. a 20. století.

Můj názor na knihu Posedlost:

zrušit
Originál: Possession (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB art,, Praha, 451 stran, ISBN: 8072579355
TOPlist