poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dějiny Polska

Další autoři: Tomasz Jurek, Miloš Řezník, Martin Wihoda, Martin Veselka, Jiří Friedl

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Dějiny Polska soustředí svoji pozornost k historickým a symbolickým „uzlovým bodům“, které jsou důležité jak pro vývoj polské společnosti, tak pro pozdější polskou historickou paměť. Na jejich…
Dějiny Polska soustředí svoji pozornost k historickým a symbolickým „uzlovým bodům“, které jsou důležité jak pro vývoj polské společnosti, tak pro pozdější polskou historickou paměť. Na jejich příkladu pak text postihuje základní problémy a souvislosti historického vývoje jednotlivých období. Tímto „zhuštěným“ výkladem se autorům daří vyhnout se schematickému rozčleňování na politické, hospodářské, sociální a kulturní dějiny ve prospěch užší provázanosti různých oblastí.
Zvláštní pozornost je věnována otázkám role Polska v regionu a ve světě, regionální různorodosti, proměnám kolektivních identit a historické paměti, historickým formám státnosti, kulturnímu transferu a společenským strukturám.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2017, česky, Nakladatelství Lidové noviny / Dějiny států, Praha

Práce se zaměřuje na historický vývoj Polska v průběhu středověku, raného novověku a v období 19. století, kdy došlo ke zrodu moderního polského národa. Důležitá pozornost je věnována dějinám Polska v neklidných

Pro vydání: 1. vyd., 2017, česky, Nakladatelství Lidové noviny / Dějiny států, Praha

Práce se zaměřuje na historický vývoj Polska v průběhu středověku, raného novověku a v období 19. století, kdy došlo ke zrodu moderního polského národa. Důležitá pozornost je věnována dějinám Polska v neklidných časech 20. století a stranou zájmu autorů není současný vývoj tohoto středoevropského státu. Závěrečný oddíl popisuje tisíciletou historii vztahů mezi Polskem a českými zeměmi. Nechybí ani chronologický přehled nejdůležitějších historických událostí a rovněž polských panovníků i nejvyšších státních představitelů.

Přehled politických, kulturních a hospodářských dějin Polska od raného středověku do současnosti.

Můj názor na knihu Dějiny Polska:

zrušit
Originál: Historia Polski do 1572 (polsky)
, 1. vyd., česky, Nakladatelství Lidové noviny / Dějiny států, Praha, 690 stran, ISBN: 9788074223068
TOPlist