poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Krvavé léto 1945: poválečné násilí v českých zemích

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

V knize Krvavé léto 1945, volně navazující na předchozí autorovu knihu Krvavé finále, najde čtenář informace o násilnostech, které se odehrály na území dnešní České republiky v období květen-srpen…
V knize Krvavé léto 1945, volně navazující na předchozí autorovu knihu Krvavé finále, najde čtenář informace o násilnostech, které se odehrály na území dnešní České republiky v období květen-srpen 1945.

Jedná se především o události spojené s tzv.divokým odsunem českých a moravských Němců, ale také o události, při nichž jsou pachateli vojáci Rudé armády a dalších armád operujících na našem území. Události jsou zpracovány formou místopisných hesel a autor je záměrně nijak nehodnotí, pouze se snaží popsat, co se na daném místě stalo. Při četbě si čtenář uvědomí, že násilí, které vyvolalo nacistické Německo, neskončilo 8. května 1945, ale bohužel pokračovalo dále, byť s jinými aktéry v roli pachatelů i obětí.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, česky, Průvodce

Jednalo se o násilí páchané na příslušnících německých ozbrojených sil, na německém civilním obyvatelstvu, Češích a Moravanech nebo vojácích Ruské osvobozenecké armády, úmrtí způsobená nedbalostí (např. výbuchy munice, dopravní nehody), sebevraždy českých i

Pro vydání: Vydání první, česky, Průvodce

Jednalo se o násilí páchané na příslušnících německých ozbrojených sil, na německém civilním obyvatelstvu, Češích a Moravanech nebo vojácích Ruské osvobozenecké armády, úmrtí způsobená nedbalostí (např. výbuchy munice, dopravní nehody), sebevraždy českých i moravských Němců a rovněž loupežné vraždy. Jejich pachateli byli příslušníci Rudé armády, americké armády, československé armády, různých polovojenských jednotek nebo místní ozbrojenci. Kniha je rozdělena do kapitol podle současných krajů a v rámci každého kraje jsou jednotlivá místa, kde docházelo k násilí, seřazena podle abecedy. Součástí textu jsou fotografie a mapy.

Přehled míst v České republice, kde v období od května do srpna roku 1945 docházelo k různým případům násilí.

Můj názor na knihu Krvavé léto 1945:

zrušit
Vydání první, česky, / Průvodce, 692 stran, ISBN: 9788020026002
TOPlist