poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ať zemře král

Další autoři: Vladimíra Vaníčková

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Slyšeli jste už o středověkém císaři, který ovládal mnoho jazyků, vydával psané zákony a sám psal knihy? Jde o Fridricha II., který chtěl řídit politiku tehdejšího světa. Právě on se stal velkým…
Slyšeli jste už o středověkém císaři, který ovládal mnoho jazyků, vydával psané zákony a sám psal knihy? Jde o Fridricha II., který chtěl řídit politiku tehdejšího světa. Právě on se stal velkým vzorem Karla IV. Dramatický román Antonína Polácha nás zavádí do Itálie poloviny 13. století. Nenávist mezi císařem a papežem dosáhla vrcholu a Inocenc IV. vyzval k vraždě panovníka. Právě proto přijíždí do hlavního města Sicilského království Alessandro Bardone, osobní strážce, který už chránil životy jiných vznešených osobností. Nyní má vypátrat atentátníka, jenž se skrývá někde v paláci. Alessandro se zhostí sebevědomě svého úkolu, ale brzy poznává, že čelí nebezpečnému a zrádnému protivníkovi. Bude dost rychlý, aby dokázal císaře před vrahem ubránit?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Knižní klub, Praha

Polovina 13. století. Římský císař Fridrich II. Štaufský svými celoživotními ambicemi velmi vadil několika papežům, byl exkomunikován, byla nad ním vyslovena klatba, byla proti němu vypravena křížová výprava. V roce 1249, rok před svou smrtí,

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Knižní klub, Praha

Polovina 13. století. Římský císař Fridrich II. Štaufský svými celoživotními ambicemi velmi vadil několika papežům, byl exkomunikován, byla nad ním vyslovena klatba, byla proti němu vypravena křížová výprava. V roce 1249, rok před svou smrtí, přebývá ve svém sídle v italské Foggii. Sem přivádí autor, který se v době raného i pozdního středověku pohybuje i ve svých předchozích románech se značnou erudicí, svého akčního hrdinu Alessandra Bardoneho, vzdělaného a vycvičeného osobního strážce, který má císaře varovat, že jej papež Řehoř hodlá nechat zavraždit. Události se však odehrávají rychleji, než se dalo tušit: Alessandro ani nestihne se s císařem sejít a zjistí, že pověřený vrah je už na místě. Ti, kteří cosi tuší, umírají dřív, než mohou Alessandrovi cokoli prozradit. Ti, kteří se mu snaží pomoci, jsou ohrožováni na životě. Všechny Alessandrovy snahy o nalezení najatého vraha narážejí na hradbu mlčení. Okolo se začínají dít čím dál podivnější věci. Alessandro tentokrát čelí velmi nebezpečnému protivníkovi.

Dobrodružný román z hloubi středověku o úkladech, jež měly připravit o život exkomunikovaného císaře Fridricha II. a o pátrání, které ve Fridrichově paláci provádí Alessandro Bardone - muž, který má důvod jej ochránit.

Můj názor na knihu Ať zemře král:

zrušit
TOPlist