poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Loutka a jiné povídky

Další autoři: Libuše a Luboš Trávničkovi (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Všechny povídky zařazené do této sbírky se představují českým čtenářům poprvé. Daphne du Maurier je napsala před svými třiadvacátými narozeninami, některé v pouhých devatenácti letech. Navzdory jejímu…
Všechny povídky zařazené do této sbírky se představují českým čtenářům poprvé. Daphne du Maurier je napsala před svými třiadvacátými narozeninami, některé v pouhých devatenácti letech. Navzdory jejímu mládí se už zde zřetelně objevují prvky, které ji budou provázet celou spisovatelskou kariéru – mistrovské zachycení mrazivě napjaté atmosféry, plastické vykreslení nitra postav, schopnost umožnit čtenářům, aby se s požitkem nechali unášet rozmanitými vrstvami příběhu. V titulní povídce Loutka moře vyplaví na břeh rozmáčený deník, jehož stránky zachycují temný milostný příběh poznamenaný posedlostí a žárlivostí. Osud pisatele vášnivě zamilovaného do tajemné, chladné Rebeky však zůstává zahalen tajemstvím... Strhující příběhy podivných lidských povah představují zrození pozoruhodného literárního talentu, který později proslavila díla jako Mrtvá a živá nebo Ptáci.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. v nakl. Motto 1., 2014, česky, Motto, Praha

I povídky, které slavná autorka napsala před svými třiadvacátými narozeninami, již nesou charakteristické prvky její pozdější ceněné tvorby. Skvělé vykreslení napjaté mrazivé atmosféry, psychologické zobrazení postav i nápaditost zápletky.

Pro vydání: Vyd. v nakl. Motto 1., 2014, česky, Motto, Praha

I povídky, které slavná autorka napsala před svými třiadvacátými narozeninami, již nesou charakteristické prvky její pozdější ceněné tvorby. Skvělé vykreslení napjaté mrazivé atmosféry, psychologické zobrazení postav i nápaditost zápletky. V pozadí jednotlivých příběhů často stojí temné až hororové tajemství, spisovatelka využívá s oblibou prvky gotického románu, fantastiky a často i detektivní motiv.

Neobyčejná autorka a skvělá talentovaná vypravěčka je stálicí literární scény i čtvrt století po své smrti. Nyní má čtenář možnost poznat dosud nevydané povídky, která Daphne du Maurier napsala v raném mládí.

Recenze: Povídky, které vás zasáhnou do morku kostí

Daphne du Maurier je oblíbená autorka povídek i románů. Je často označována za současnici slavné královny detektivek – Agathy Christie. Možná také díky tomu je její jméno trochu schováno v pozadí. Nakladatelství Motto nyní vydalo sbírku jejích…
Sabina Huřťáková Hašková, 24. října 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Loutka a jiné povídky:

zrušit
Originál: Doll (anglicky)
, Vyd. v nakl. Motto 1., česky, Motto,, Praha, 213 stran, ISBN: 9788026702078
TOPlist