poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Mé dětství v socialismu

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Děti dokážou být mimořádně citlivé na věci, s nimiž se dospělí už dávno smířili. Ze své perspektivy mnohem intenzivněji vnímají absurditu, nesmyslnost i krásu. Podívejte se proto spolu s námi dětskýma…
Děti dokážou být mimořádně citlivé na věci, s nimiž se dospělí už dávno smířili. Ze své perspektivy mnohem intenzivněji vnímají absurditu, nesmyslnost i krásu. Podívejte se proto spolu s námi dětskýma očima na dobu, která měla trvat na věčné časy a kterou zažila naprostá většina z nás. Nechte se pobavit, dojmout a překvapit.

Ján Simkanič, iniciátor a editor ojedinělého projektu Mé dětství v socialismu, u příležitosti 25. výročí Listopadu 1989 připravil výjimečnou sbírku vzpomínek více než 60 známých i méně známých osobností. Ohlížejí se společně za svými dětskými léty strávenými v období socialismu od 50. do 80. let a jejich vyprávění vytváří mimořádně pestrou mozaiku nabitou originálními příběhy, díky nimž pocítíte tehdejší atmosféru mnohem silněji než při studiu jakýchkoli historických analýz.

Jestli také patříte mezi děti socialismu, pak se ve vás při čtení zaručeně probudí proud vašich vlastních vzpomínek, emocí a zážitků. A jestli jste se narodili až po sametové revoluci, zůstanete v úžasu nad tím, v čem vaši rodiče každodenně žili a jak moc se tehdejší svět lišil od dnešního. A možná také budete lépe chápat, čím jsme poznamenáni dodnes.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, BizBooks, Brno

Více než 60 osobností - kamarádů, známých a spolužáků autora, lidí z internetové branže i populárních osobností - vzpomíná na své dětství v socialismu. Pestrá mozaika zážitků a originálních příběhů dává pocítit atmosféru tehdejší doby, viděnou očima

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, BizBooks, Brno

Více než 60 osobností - kamarádů, známých a spolužáků autora, lidí z internetové branže i populárních osobností - vzpomíná na své dětství v socialismu. Pestrá mozaika zážitků a originálních příběhů dává pocítit atmosféru tehdejší doby, viděnou očima dítěte. Jednotlivé texty vykreslují absurditu socialismu i nostalgii vzpomínání na dobu dětství v zemi budování zářivých zítřků.

Sbírka osobních vzpomínek známých i méně známých osobností na dětská léta prožitá v období socialismu od 50. do 80. let 20. století.

Recenze: Šťastné dětství ve zlé době?

Mé dětství v socialismu je v tomto ohledu skoro „vyvážené“: obsahuje texty, které oprávněně odsuzují tehdejší režim ničící lidské životy (a nijak přitom nepřehání) a jež zpochybňují falešné stereotypy například o vřelých mezilidských vztazích…
Jan Lukavec, 15. prosince 2014, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Mé dětství v socialismu:

zrušit
TOPlist