poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dcera sněhu: román

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh o nevšedním osudu dvou lidí, toužících po dítěti tak moc, až si jeho existenci přivolají.
Román se odehrává v odlehlé aljašské končině a dny jeho hrdinů…
Nesmírně silný, jímavý, brilantně napsaný příběh o nevšedním osudu dvou lidí, toužících po dítěti tak moc, až si jeho existenci přivolají.
Román se odehrává v odlehlé aljašské končině a dny jeho hrdinů – Jacka a Mabel – jsou naplněny těžkou prací. Manželé se velice milují a trápí je jen marná touha po dítěti. Když toho roku napadne první sníh, ze samé radosti si postaví venku před domem sněhulačku. Následující ráno je však sněhulačka pryč – a na cestě jsou vidět drobné stopy. V příštích dnech Jack a Mabel několikrát z dálky zahlédnou blonďatou holčičku osaměle bloudící v lese – ale neodvažují se o tom zmínit jeden druhému ze strachu, že se jedná jen o přelud, podnícený dávno pohřbenými nadějemi na vlastní dítě…
V tajuplné, překrásné, ale mimořádně drsné krajině se věci mohou jevit jinak než ve skutečnosti.
Eowyn Ivey se narodila, vyrostla a stále žije na Aljašce. Studovala žurnalistiku a tvůrčí psaní, její celoživotní vášní jsou knihy. Román Dcera sněhu je její debut.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2012, česky, Fortuna Libri / Fortuna Litera, Praha

Jímavý příběh ze syrového prostředí zasněžené Aljašky, kde žijí Jack a Mabel, starší, leč stále se vroucně milující pár, který se však trápí nesplněnou touhou po dítěti. Ledová pole, mráz, kouzlo této zvláštní klidné a náročné

Pro vydání: 1. vyd., 2012, česky, Fortuna Libri / Fortuna Litera, Praha

Jímavý příběh ze syrového prostředí zasněžené Aljašky, kde žijí Jack a Mabel, starší, leč stále se vroucně milující pár, který se však trápí nesplněnou touhou po dítěti. Ledová pole, mráz, kouzlo této zvláštní klidné a náročné země přinese zvláštní jev. Když napadne první sníh, Mabel s Jackem postaví z čiré radosti malou sněhulačku. A druhý den spatří ve sněhu maličké stopy a blonďatou hlavičku bloudící po lese. Přelud zmarněných nadějí, nebo skutečnost?

Působivý román přináší nevšední osud dvou milujících se lidí a variaci na smutný příběh Sněhulky přicházející každou zimu do domu a s jarem tající.

Recenze: Zázraky v mrazu aljašské divočiny

Přidanou hodnotou příběhu je prostředí. Kniha čtenáři přibližuje tvrdý život na Aljašce počátku minulého století, ale i kouzlo zasněžené divočiny, která je nebezpečná a krásná zároveň. Místo, kde vás od sousedů dělí kilometry, kde zimu přežijete jen…
Iveta Lužná, 3. listopadu 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Dcera sněhu:

zrušit
Originál: Snow child (anglicky)
, 1. vyd., česky, Fortuna Libri, / Fortuna Litera, Praha, 391 stran, ISBN: 9788073216504
TOPlist