poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Šifra mistra Leonarda: pravda a smyšlenky

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Román Dana Browna The Da Vinci Code (v českém překladu Šifra mistra Leonarda) se stal krátce po vydání absolutní jedničkou jak v prodejnosti, tak v popularitě a po celém světě vychází v milionech…
Román Dana Browna The Da Vinci Code (v českém překladu Šifra mistra Leonarda) se stal krátce po vydání absolutní jedničkou jak v prodejnosti, tak v popularitě a po celém světě vychází v milionech výtisků Čím si vysvětlit mimořádnou oblibu této knihy? Literární kvalitou, strhujícím příběhem, konspiračním zabarvením, nebo snad senzačními informacemi o životě Ježíše Krista, které jsou zabudovány do děje? Ať už je příčina jakákoli, svým senzačním námětem rozhodně vzbudil u mnoha čtenářů zájem o rané dějiny křesťanství.
Autor Šifry mistra Leonarda prohlašuje, že všechny historické údaje v jeho románu jsou přesné. Ale je tomu opravdu tak? Americký historik Bart D. Ehrman ve čtivě, i když erudovaně napsaném "opravníku", který právě držíte v rukou, upozorňuje na četné historické omyly, jichž se autor dopustil. Nikoli proto, aby je Danu Brownovi vytýkal, ale aby poskytl hloubavým čtenářům Šifry mistra Leonarda zdroj věrohodných informací. Při té příležitosti vysvětluje i mnohé další věci, které se týkají pozoruhodných archeologických nálezů svitků od Mrtvého moře a knihovny z Nag Hammádí, a hojně cituje z neznámých evangelií. Bravurně odděluje pravdu od smyšlenek a jeho vyprávění o tom, jak to skutečně bylo s Ježíšem Kristem, Marií z Magdaly a císařem Konstantinem, je téměř stejně strhující jako román samotný.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Knižní klub, V Praze

Fundovaná polemika britského historika s údajně správnými údaji Brownovy knihy. Srovnání Brownových nesprávností s citacemi z gnostických apokryfů i z kanonických novozákonních evangelií. Na rozdíl od knih "Tajemství šifry mistra

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Knižní klub, V Praze

Fundovaná polemika britského historika s údajně správnými údaji Brownovy knihy. Srovnání Brownových nesprávností s citacemi z gnostických apokryfů i z kanonických novozákonních evangelií. Na rozdíl od knih "Tajemství šifry mistra Leonarda" od M. Fernándeze Urresti (sign. X 6888) a "Poselství Da Vinciho kódu" od R. Chanfelle (sign. D 15888) je přítomná publikace seriózním vědeckým vysvětlením důvodů zavržení gnóze křesťanstvím ve 4. stol. Překladatelé Ehrmanovy knihy též kritizují nepřesnosti českého překladu Brownovy knihy. - Kniha je provázena poznámkami autora i překladatelů a doplněna přehledem českých překladů a výkladů novozákonních apokryfů.

Kritický rozbor omylů vydávaných za pravdivá fakta při interpretaci dějin křesťanství v 1. a 4. století v knize Dana Browna "Šifra mistra Leonarda"

Kritický rozbor omylů vydávaných za pravdivá fakta při interpretaci dějin křesťanství v 1. a 4. století v knize Dana Browna "Šifra mistra Leonarda".

Pro vydání: Vyd. 1, 2005, česky, Euromedia Group - Knižní klub, V Praze

Fundovaná polemika britského historika s údajně správnými údaji Brownovy knihy. Srovnání Brownových nesprávností s citacemi z gnostických apokryfů i z kanonických novozákonních evangelií. Na rozdíl od knih "Tajemství šifry mistra Leonarda" od M. Fernándeze Urresti (sign. X 6888) a "Poselství Da Vinciho kódu" od R. Chanfelle (sign. D 15888) je přítomná publikace seriózním vědeckým vysvětlením důvodů zavržení gnóze křesťanstvím ve 4. stol. Překladatelé Ehrmanovy knihy též kritizují nepřesnosti českého překladu Brownovy knihy. - Kniha je provázena poznámkami autora i překladatelů a doplněna přehledem českých překladů a výkladů novozákonních apokryfů

Kritický rozbor omylů vydávaných za pravdivá fakta při interpretaci dějin křesťanství v 1. a 4. století v knize Dana Browna "Šifra mistra Leonarda"

Recenze: Další Šifra aneb co si Dan Brown vymyslel

Zřejmě nejčastější otázka čtenářů románu Dana Browna Šifra mistra Leonarda je: Bylo to tak doopravdy?
Tomáš Ventura, 30. prosince 2005, iDnes.cz

Můj názor na knihu Šifra mistra Leonarda:

zrušit
TOPlist