poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Barma: na cestách s Lékaři bez hranic po Myanmaru

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

To, co ho zavedlo za dveře totality, nejsou jeho vlastní pracovní povinnosti. Guy Delisle se tentokrát vydal ve stopách své ženy na misi Lékařů bez hranic. V Barmě tak kreslí deník čerstvého otce na…
To, co ho zavedlo za dveře totality, nejsou jeho vlastní pracovní povinnosti. Guy Delisle se tentokrát vydal ve stopách své ženy na misi Lékařů bez hranic. V Barmě tak kreslí deník čerstvého otce na mateřské, s humorem a nadsázkou opět odhaluje pokroucený život v zajetí idejí – pro tentokrát vojenské chunty. Vyzbrojen kočárkem s malým Louisem se pokouší přiblížit k Aun Schan Su Ťij, která bydlí o pár ulic dál, ale také proniknout do klubu australských diplomatů, protože ti mají luxusní bazén. A učí místní nadšence základům animace. To vše tradičně černo-bíle s vtipnými dialogy, místy jen komentáři, v nejabsurdnějším pouze v obrazech.
Pokud máte rádi cestopisy, osobní názory, sarkasmus, ironii, smysl pro detail, úsměvné příhody běžného života, tak nezbývá než komiksy Guye Delisleho doporučit.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2011, česky, BB/art, Praha

V pořadí již třetí dílo autora, které vyšlo v češtině, přibližuje kreslenou formou každodenní život v Barmě (Myanmaru), a tím i hodnotí zdejší tuhý režim, který nastolila vojenská junta. Do země se tentokrát Guy Delisle nedostal kvůli

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2011, česky, BB/art, Praha

V pořadí již třetí dílo autora, které vyšlo v češtině, přibližuje kreslenou formou každodenní život v Barmě (Myanmaru), a tím i hodnotí zdejší tuhý režim, který nastolila vojenská junta. Do země se tentokrát Guy Delisle nedostal kvůli své práci, ale kvůli zaměstnání své ženy, která pracuje pro organizaci Lékaři bez hranic, kteří se jako jedni z mála mohou přiblížit nejdrsnější realitě v okrajových a cizincům zpravidla nepřístupných částech země. Samotnému autorovi se to však podaří jen výjimečně, proto většinu času tráví ve městě a zkoumá okolní život.

Komiksový cestopisný deník kanadského kreslíře-animátora o jeho pobytu v Barmě

Komiksový cestopisný deník kanadského kreslíře-animátora o jeho pobytu v Barmě.

Můj názor na knihu Barma:

zrušit
Originál: Chroniqes Birmanes (francouzsky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB/art,, Praha, 270 stran, ISBN: 9788073819910
TOPlist