poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Psí hvězdy

Další autoři: Petr Eliáš (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Poté co na světě vypukla ničivá epidemie chřipky, zemřelo téměř 90 % populace. Hig, který tuto katastrofu přežil, našel útočiště na malém letišti poblíž svého domu. Moc mu toho nezbylo, jen stará…
Poté co na světě vypukla ničivá epidemie chřipky, zemřelo téměř 90 % populace. Hig, který tuto katastrofu přežil, našel útočiště na malém letišti poblíž svého domu. Moc mu toho nezbylo, jen stará cessna, pes a vzpomínky. Společně se sousedem Bangleym, bláznem do zbraní a vyvinutých žen, se snaží přežít útoky zlodějů a rabovačů. Hig pravidelně kontroluje okolí letiště ze své cessny a jednoho dne zaslechne ve své vysílačce útržek hlášení. Od té doby na něj nemůže zapomenout. Přežili snad nedaleko něj obyčejní lidé, kteří ho nechtějí jen oloupit a zavraždit? Po určité události se rozhodne opustit Bangleyho i poslední zbytky existenčních jistot a odletět dané místo prozkoumat… Peteru Hellerovi se v Psích hvězdách podařilo umně zkombinovat prvky dystopie, dobrodružného románu i melancholickou, ne však přeslazenou notu. Kouzlo příběhu tkví také v stylistické neotřelosti a strohosti vyprávění, díky nimž příběh působí až mrazivě skutečně.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Plus / Pestrá řada soudobé prózy, sv. 12, V Praze

Sugestivní příběh je poutavým podobenstvím světa, který ztratil dosavadní pravidla a jistoty a hledá novou formu existence. A nebyla to žádná katastrofa gigantických rozměrů typu světové války, či ataku mimozemšťanů,

Pro vydání: 1. vyd., 2014, česky, Plus / Pestrá řada soudobé prózy, sv. 12, V Praze

Sugestivní příběh je poutavým podobenstvím světa, který ztratil dosavadní pravidla a jistoty a hledá novou formu existence. A nebyla to žádná katastrofa gigantických rozměrů typu světové války, či ataku mimozemšťanů, která tentokrát zlikvidovala chod světa. Stačil na to zmutovaný virus chřipky, který zabil téměř devadesát devět procent lidské populace. Hlavní postavou románu je Hig, který stejně jako ostatní lidé, hledá záchranu uprostřed přírody na opuštěném malém letišti. Má štěstí, neboť disponuje letadlem, palivem i schopností pilotovat a navíc je i slušný lovec. Problémem pro něj však je osobní obrana, protože v této době se rabuje a zabíjí pro maličkosti. Naštěstí potkává parťáka, který nejde pro ránu daleko, a společně tak přežívají ve vynucené symbióze. Velmi realisticky působící příběh vylidněné Země, kde se lidé lidí bojí a přitom touží po přátelském kontaktu.

Dobrodružný dystopický román zlehka prostupující do sci-fi žánru je vydařeným debutem amerického autora a přináší postapokalyptickou vizi blízké budoucnosti lidstva.

Recenze: Příběh jednoho muže z vylidněné planety

Knihu nelze než doporučit jako skvělý literární zážitek. Je přímočará a poutavá, vhodná pro rozmanitou skupinu čtenářů. Nejen pro fanoušky fantasy a sci-fi, ale také pro ty, kteří mají rádi dobrodružnou literaturu. A pejskaře.
Lucie Sigmundová, 11. listopadu 2014, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Psí hvězdy:

zrušit
Originál: Dog stars (anglicky)
, 1. vyd., česky, Plus, / Pestrá řada soudobé prózy, sv. 12, V Praze, 316 stran, ISBN: 9788025903193
TOPlist