poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Pán Tragáčik a tajomstvo nad tajomstvami

11

Další autoři: Helena Nowicka (autor), Peter Čačko (překladatel), Peter Čačko

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kým som po strýkovi nezdedil nezvyčajné auto, ktoré zapríčinilo, že ma začali volať pán Tragáčik, študoval som dejiny umenia. Už vtedy sa u mňa prejavili detektívne schopnosti. Po skončení štúdia ma…
Kým som po strýkovi nezdedil nezvyčajné auto, ktoré zapríčinilo, že ma začali volať pán Tragáčik, študoval som dejiny umenia. Už vtedy sa u mňa prejavili detektívne schopnosti. Po skončení štúdia ma zamestnali na Ministerstve kultúry a umenia ako špeciálneho detektíva. Mojou úlohou bolo predovšetkým vyhľadávanie cenných umeleckých diel a boj proti ich falšovateľom. Niektoré zaujímavejšie príbehy z tých čias som opísal v cykle poviedok o pánu Tragáčikovi.

V ďalšom príbehu obľúbeného pána Tragáčika sa dostaneme do Prahy, kde náš hrdina sleduje činnosť zlodejov a pašerákov vzácnych ikon z východnej časti Poľska. Natrafí pritom na ďalšiu záhadu - stratu pokladu dvoch alchymistov spred mnohých stáročí - z čias cisára Rudolfa II. Aj v tomto príbehu mu pomáhajú rozlúštiť záhady jeho mladí priatelia - Baśka, ktorého poznáme už z predchádzajúcich príbehov, ale aj Ludmila, dcéra Tragáčikovho pražského priateľa. Podarí sa odhaliť "tajomstvo nad tajomstvami" skôr, než to urobia zločinci? Dozviete sa to v tomto napínavom príbehu s množstvom poznatkov o umení a pražských historických pamiatkach.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd, 2008, slovensky, Ikar, Bratislava

Další dobrodružství pana Tragáčika (česky Auťák) se odehrává v Praze.

Můj názor na knihu Pán Tragáčik a tajomstvo nad tajomstvami (11):

zrušit
Originál: Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic (polsky)
, 1. vyd, slovensky, Ikar,, Bratislava, 261 stran, ISBN: 9788055117096
TOPlist