poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Prohrávat se musí umět

Další autoři: Šárka Holišová (překladatel), Šárka Holišová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Bogotský novinář Viktor Silanpa přichází na zavolání přítele policisty na místo zločinu, aby o něm napsal reportáž do černé kroniky. Brutální vražda (mrtvola je nabodnutá na kůl) jím otřese do té…
Bogotský novinář Viktor Silanpa přichází na zavolání přítele policisty na místo zločinu, aby o něm napsal reportáž do černé kroniky. Brutální vražda (mrtvola je nabodnutá na kůl) jím otřese do té míry, že se začne o vyšetřování zajímat nejen z profesionální zvědavosti. Zaplete se do komplikovaného případu korupce a násilí, který zcela otřese jeho dosavadním životem. Teprve v závěru knihy si čtenář složí barvitou mozaiku příběhů a osudů, líčených v několika stylistických rovinách, kde se věcné vyprávění mísí s parodií detektivek a červené knihovny a místy vyznívá jako otevřený hořký výsměch neschopné policii.

Karneval násilí, hlouposti, korupce a všudypřítomné dopravní zácpy – tak vidí Gamboa dnešní Novotu. Typická kolumbijská témata jako obchod s drogami a gerilu nechává v pozadí, aby tím více vynikl globální aspekt jeho černé detektivky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2004, česky, Mladá fronta / Detektivka, sv. 11, Praha

Na břehu jezera je nalezen mrtvý muž přibitý na kůly. Jedním z prvních, kteří "ukřižovaného" uvidí, je protagonista našeho příběhu novinář Silanpa. Původně zde hledal pouze senzaci do černé kroniky, postupně je však

Pro vydání: 1. vyd., 2004, česky, Mladá fronta / Detektivka, sv. 11, Praha

Na břehu jezera je nalezen mrtvý muž přibitý na kůly. Jedním z prvních, kteří "ukřižovaného" uvidí, je protagonista našeho příběhu novinář Silanpa. Původně zde hledal pouze senzaci do černé kroniky, postupně je však vtažen do vyšetřování, jehož nitky vedou od podivné vraždy až k rozkrývání korupce na vyšších místech města Bogoty. Děj je vyprávěn ve třech hlavních rovinách: pátrání po pachatelích, Silanpův soukromý milostný život a jakási osobní výpověď policejního kapitána. Atypický, mistrně napsaný detektivní román, protkaný černým humorem a neutěšenou atmosférou kolumbijského velkoměsta. První vlaštovka z díla úspěšného romanopisce překvapí a zaujme.

Detektivní román z kolumbijské Bogoty, v němž se z brutální vraždy vyvine složitý případ bezostyšné korupce

Detektivní román z kolumbijské Bogoty, v němž se z brutální vraždy vyvine složitý případ bezostyšné korupce.

Můj názor na knihu Prohrávat se musí umět:

zrušit
Originál: Perder es cuestión del método (španělsky)
, 1. vyd., česky, Mladá fronta, / Detektivka, sv. 11, Praha, 302 stran, ISBN: 8020410864
TOPlist