poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Klíč k Šalomounovu klíči: tajemství magie a zednářství

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Tajemství magie a zednářství
Kniha se zabývá legendární postavou krále Šalomouna z historického i esoterního pohledu, přičemž důkladně zkoumá historii řádu templářů a nabízí překvapivé odhalení jejich…
Tajemství magie a zednářství
Kniha se zabývá legendární postavou krále Šalomouna z historického i esoterního pohledu, přičemž důkladně zkoumá historii řádu templářů a nabízí překvapivé odhalení jejich tajemství.
V obřadech zednářů nachází důkazy o možném spojení templářů se zednáři (autor sám je významným členem Cechu). Součástí je i zasvěcený pohled na biblické příběhy Starého zákona, zkoumání jejich historické věrnosti, jakož i seznámení s vnitřními rozpory v církvi v prvních stoletích n. l. V části Šalomounova magie odhaluje a vysvětluje sedm Šalomounových tajemství a v příloze nabízí výňatky ze spisu Clavicula Solomonis Regis (Klíčky krále Šalomouna), uvádějícího některé magické symboly, rekvizity a formule, včetně popisu všech 72 pečetí. Nejedná se o spekulace ve stylu Dana Browna, ale o odbornou práci, která se přesto čte jako napínavý román.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Mladá fronta, Praha

Snaha o očištění řádu zednářů a templářů od falešných dogmat a mýtů. Odhalení jejich tajemství, které se pojí s postavou krále Šalamouna a jeho magií. V první části knihy autor vypráví o zednářství, templářích a jejich vztahu ke králi-mágovi

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Mladá fronta, Praha

Snaha o očištění řádu zednářů a templářů od falešných dogmat a mýtů. Odhalení jejich tajemství, které se pojí s postavou krále Šalamouna a jeho magií. V první části knihy autor vypráví o zednářství, templářích a jejich vztahu ke králi-mágovi Šalamounovi a Šalamounské magii, která se zakládá na rukopisech připisovaných tomuto bájnému králi. Zároveň zpochybňuje historickou pravdivost (nikoliv duchovní!) Bible, o čemž zřejmě věděli již templáři, a proto upadli u církve v nemilost. Výklady autor prokládá vyprávěním o osobních zkušenostech se zednářstvím. Na závěr prvního dílu knihy sděluje čtenářům sedm Šalamounových tajemství podle cechu Svobodných zednářů. Druhý díl knihy přináší výňatky z knihy Goetia, Menší klíčky krále Šalamouna, umožňující vzývání a magickou práci s duchy. Ukázky mají pomoci čtenářům pochopit a ukázat cestu k duchovní transformaci, probudit v jejich duši archetypálního Šalamouna.

Hledání souvislostí mezi svobodným zednářstvím a západní magií, které vedou k postavě krále a mága Šalamouna

Hledání souvislostí mezi svobodným zednářstvím a západní magií, které vedou k postavě krále a mága Šalamouna.

Můj názor na knihu Klíč k Šalomounovu klíči:

zrušit
TOPlist