poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

A kde byl Bůh, když Židé umírali v Osvětimi?: sedmatřicet svědectví přeživších holocaust

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Sedmatřicet výpovědí lidí, kteří se vrátili z pekla koncentračních táborů. O prožitých hrůzách a o síle či štěstí, díky kterému, na rozdíl od milionů jiných, holocaust přežili.

Číst výpovědi „…
Sedmatřicet výpovědí lidí, kteří se vrátili z pekla koncentračních táborů. O prožitých hrůzách a o síle či štěstí, díky kterému, na rozdíl od milionů jiných, holocaust přežili.

Číst výpovědi „přeživších holocaust“ je jako absolvovat skotský střik. Čtenáře nejprve plnou silou zasáhne proud ledové hrůzy, ale vzápětí ho poleje vlna horkosti. Člověk se mimoděk brání chladu těch syrových a věcných výpovědí mužů a žen, kteří přežili. Brzy je ale naopak vděčný, že to všechno, o čem se dozvídá, je „jen“ mrtvá historie a dávná minulost, že jeho samotného ani jeho blízkých se to netýká. Tak zběsilé a nepochopitelné se to vyprávění jeví, tak neuvěřitelné a těžko stravitelné je. A nemylme se, žijí-li ještě ti, kdo si vše pamatují, není to dávno. Je jich jen zlomek, nepatrné množství proti šesti milionům. Ale jestliže nás ten zlomek výpovědí děsí, jak by na nás asi působily příběhy těch šesti milionů mrtvých?

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2. vyd., 2015, česky, Barrister & Principal, Brno

Novinář Jan Jelínek shromažďoval v 90. letech 20. století vzpomínkové rozhovory pro program "Přeživší holocaust", organizovaný Nadací Stevena Spielberga. Vybraná svědectví po letech zpracoval do podoby knižní publikace. Kniha

Pro vydání: 2. vyd., 2015, česky, Barrister & Principal, Brno

Novinář Jan Jelínek shromažďoval v 90. letech 20. století vzpomínkové rozhovory pro program "Přeživší holocaust", organizovaný Nadací Stevena Spielberga. Vybraná svědectví po letech zpracoval do podoby knižní publikace. Kniha seznamuje s osudy rodin, do jejichž života tragicky zasáhla druhá světová válka a antisemitské běsnění nacistů. Většina vypovídajících je pro současníky neznámá, kniha však obsahuje i otevřenou výpověď dramatika Milana Uhde o složitém příběhu jeho vlastní rodiny v době Protektorátu.

Výpovědi třiceti sedmi osob, které přežily holocaust, poskytují otřesná, ale důležitá svědectví budoucím generacím o vyhlazování Židů za druhé světové války.

Recenze: Příběhy holokaustu, které nebudou zapomenuty

Je smutné, že se protižidovské pronásledování, ať primitivní, nebo sofistikovaně aplikované, charakterizované každodenními ústrky a ponižováním, objevilo také u lidí křesťanské, lépe řečeno zdánlivě křesťanské orientace. A tak tam, kde žijeme a v…
Zdeněk A. Eminger, 15. června 2015, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu A kde byl Bůh, když Židé umírali v Osvětimi?:

zrušit
TOPlist