poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hriňovská lesná železnička: 1913 - 1962

Další autoři: Tomáš Haviar (autor), Tomáš Haviar

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Knižka rozpráva príbeh lesnej železnice údolím rieky Slatina od prvých úvah o jej postavení, cez roky hojnosti až po smutné dni jej zrušenia. Historické údaje z mnohých archívnych fondov dopĺňajú…
Knižka rozpráva príbeh lesnej železnice údolím rieky Slatina od prvých úvah o jej postavení, cez roky hojnosti až po smutné dni jej zrušenia. Historické údaje z mnohých archívnych fondov dopĺňajú spomienky pamätníkov. Text je ilustrovaný unikátnou zbierkou fotografií rozprávajúcich o ľuďoch, pre ktorých sa železnička stala spoločníkom na celý život. Lesná železnica významne podvihla význam mesta Hriňová. Fungovala v štyroch politických režimoch pod rôznymi správami. Zo železničnej stanice v Kriváni jej koľaje smerovali na parnú pílu v Hriňovej. Tu sa spracovávalo drevo privezené z dolín nad mestom, kde boli aj koncové stanice železničky. Na takmer 22 km dlhej trase počas celej histórie premávalo až desať parných lokomotív rôznych typov od rôznych výrobcov.

Dnes si pri potulkách malebným podpolianskym krajom nevšimneme nič, čo by naznačovalo, že tadiaľ kedysi viedli koľajnice a po nich pravidelne, takmer 50 rokov, premávali vlaky s vôňou dreva.

Můj názor na knihu Hriňovská lesná železnička:

zrušit
TOPlist