poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Skrýš

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska.

Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou…
Jan Hauger, devětadvacetiletý učitel, přichází pracovat do mateřské školky v jednom větším městě na západním pobřeží Švédska.

Mýtina ale není běžná školka – sousedí totiž s psychiatrickou Klinikou svaté Patricie, jíž se mezi lidmi říká Svatá Psycho, zvláštním zařízení s ostrahou, kde jsou internováni psychicky narušení pachatelé násilných trestných činů. Mezi nimi jsou i rodiče dětí z Mýtiny. Smyslem pobytu dětí ve školce je, aby jim byl s rodiči umožněn kontakt. Jedním z Janových pracovních povinností je eskortovat děti podzemním tunelem, který školku a kliniku spojuje.

Jan je schopný pedagog, který ovšem leccos tají – například to, proč tolik stojí o místo právě v Mýtině, nebo to, k čemu došlo o několik let dříve, kdy šel se skupinou dětí ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa a při návratu mu jednou z nich chybělo.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, MOBA / Severská krimi, Brno

Devětadvacetiletý Jan nastoupí jako učitel do školky vedle psychiatrické kliniky Svatá Patricie. Nejedná se o běžnou školku, neboť rodiče dětí jsou zároveň pacienty kliniky. Mezi Janovy úkoly mimo jiné tedy patří doprovázení dětí podzemní

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, MOBA / Severská krimi, Brno

Devětadvacetiletý Jan nastoupí jako učitel do školky vedle psychiatrické kliniky Svatá Patricie. Nejedná se o běžnou školku, neboť rodiče dětí jsou zároveň pacienty kliniky. Mezi Janovy úkoly mimo jiné tedy patří doprovázení dětí podzemní chodbou do psychiatrického ústavu, na pravidelné návštěvy rodičů. A právě tato chodba je pro Jana více než důležitá. Svoje místo ve školce vedle kliniky-detenčního ústavu si nevybral náhodou. Ukrývá od začátku v sobě tajemství, které se čtenářům postupně odkrývá...

Švédský psychothriller z prostředí zvláštní mateřské školy, která je nejen chodbou spojená se sousední psychiatrickou klinikou.

Recenze: Skrýš – skandinávské zklamání letošního roku

Pro fandy skandinávské krimi představoval nový román žádaný kousek do svých knihoven. Dal se v něm tušit napínavý příběh od první do poslední stránky, protkaný lehkým tajuplným pozadím, tolik typickým pro všechny předchozí díly. Místo toho dostal…
Vladimíra Vajdová, 4. prosince 2013, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Skrýš:

zrušit
Originál: Sankta Psyko (švédsky)
, Vyd. 1., česky, MOBA, / Severská krimi, Brno, 416 stran, ISBN: 9788024352497
TOPlist