poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Dlouhé stíny předsudků: německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně…
Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně předsudků a stereotypů o Češích, které osvětluje tato kniha. Seznamuje totiž vůbec poprvé systematicky s tím, jak vnímali český národ ve 20. století politici, diplomaté, publicisté a historici německy a anglicky mluvících prostředí. Exemplárně tak dovoluje nahlédnout do mentálního pozadí klíčových událostí moderních evropských dějin, ale i manipulací jejich pozdějších výkladů. Srovnání německých a anglických textů objasňuje podobnosti a rozdíly dvou imperiálních perspektiv v konfrontaci s otázkami státoprávního uspořádání na cestě Evropy k dnešnímu všeobecně akceptovanému demokratickému pořádku. Zohledňuje ale i rozmanitost obou jazykových prostředí a zasazuje obrazy Čechů do kontextu předsudků a stereotypů o ostatních národech středo- a východoevropského regionu.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání první, 2015, česky, Academia / Historie, Praha

Práce popisuje jak vnímali diplomaté, politici nebo publicisté z německého a anglického prostředí Čechy i Československo v období 19. a 20. století.

Kniha obsahuje rovněž ukázky textů německých i anglických autorů, které prozrazují

Pro vydání: Vydání první, 2015, česky, Academia / Historie, Praha

Práce popisuje jak vnímali diplomaté, politici nebo publicisté z německého a anglického prostředí Čechy i Československo v období 19. a 20. století.

Kniha obsahuje rovněž ukázky textů německých i anglických autorů, které prozrazují jejich postoj k českému prostředí.

Recenze: Prodlužované stíny předsudků

Autorčina snaha odhalovat negativní stereotypy je jistě chvályhodná. Je ale otázka, jestli je její kniha více demaskuje, nebo naopak – ty protiněmecké – dále nešíří.
Jan Lukavec, 3. listopadu 2015, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Dlouhé stíny předsudků:

zrušit
, Vydání první, česky, Academia / Historie, Praha, 487 stran, ISBN: 9788020024794
TOPlist