poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Černý & modrý

Další autoři: Jitka Fialová (překladatel), Jitka Fialová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Typické rysy Rankinových úspěšných a čtivých detektivek, jejichž osobitým hrdinou je skotský policista detektiv inspektor John Rebus, se v Černém a modrém projevují ještě výrazněji zejména proto, že…
Typické rysy Rankinových úspěšných a čtivých detektivek, jejichž osobitým hrdinou je skotský policista detektiv inspektor John Rebus, se v Černém a modrém projevují ještě výrazněji zejména proto, že Rebus zde souběžně řeší čtyři obtížné kriminální případy za nelehké situace, kdy sám je objektem vnitřního policejního vyšetřování vedeného člověkem, jehož právě obvinil z braní úplatků. Rebusovi komplikuje život také televize. Redaktoři odhalují omyl ve výkonu spravedlnosti a v očích milionů diváků by se Rebus mohl stát zločincem. Jediná chyba tak může mít za následek mučivou a pomalou smrt, nebo – což by bylo mnohem horší – by Rebus mohl přijít o svou práci.
Českého čtenáře jistě také zaujme doba a prostředí, ve kterém se tyto dramatické děje odehrávají: šedesátá a devadesátá léta dvacátého století ve Skotsku. Je zde realisticky a barvitě zachycen život nejen ve třech největších skotských městech, ale i daleko na severu – na řídce obydlených a u nás málo známých Shetlandských ostrovech. Rankinův Rebus musí podniknout obtížnou cestu do končin ještě vzdálenějších – na ropnou plošinu v Severním moři, což nám dává vzácnou příležitost seznámit se s průběhem a důsledky skotského ropného boomu.
Černý a modrý je také jedním ze čtyř Rankinových detektivních příběhů, které úspěšně uvedla na obrazovku britská televize ITV. Na podzim roku 2003 tento seriál vysílala také naše televize na programu ČT1.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2003, česky, BB art, Praha

Inspektor John Rebus řeší několik kriminálních činů (případ brutálního vraha Bible Johna sahá až do minulých šedesátých let), sám čelí policejnímu vyšetřování a hrozí mu ztráta zaměstnání, a navíc má problémy s televizním zpravodajstvím.

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2003, česky, BB art, Praha

Inspektor John Rebus řeší několik kriminálních činů (případ brutálního vraha Bible Johna sahá až do minulých šedesátých let), sám čelí policejnímu vyšetřování a hrozí mu ztráta zaměstnání, a navíc má problémy s televizním zpravodajstvím. Jeho pátrání se tentokrát neodehrává pouze v Edinburghu, ale i v dalších skotských městech a na severních Shetlandských ostrovech. Renomovaný autor opět prokázal svůj cit pro atmosféru pochmurných skotských exteriérů, pro psychologii postav i napětí, stupňované až k závěru celého románu. Velmi zdařilá, výrazná detektivka, za kterou byl autor odměněn Zlatou dýkou, prestižní britskou cenou pro tento žánr. Zpracováno i televizně.

Edinburský detektiv inspektor Rebus v tomto románu nejen řeší složité případy, ale sám se stává předmětem vyšetřování

Edinburský detektiv inspektor Rebus v tomto románu nejen řeší složité případy, ale sám se stává předmětem vyšetřování.

Můj názor na knihu Černý & modrý:

zrušit
Originál: Black & blue (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB art,, Praha, 446 stran, ISBN: 8073411598
TOPlist