poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Utrpenie mladého poeta: (kapitolky o básničkách)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Názory ostatních čtenářů

Jiří Zaťovič 19.1.2013 18:53

V časoch, keď na Slovensku vychádzali Mladé rozlety (to je názov!:) šéfoval im jeden čas aj Jožo. Ako šéfredaktor si vzal pod svoje krídla práve začínajúcich autorov. A svoje trpké skúsenosti a ťažko skúšaný básnický cit zvečnil v tejto knihe úvah a…
V časoch, keď na Slovensku vychádzali Mladé rozlety (to je názov!:) šéfoval im jeden čas aj Jožo. Ako šéfredaktor si vzal pod svoje krídla práve začínajúcich autorov. A svoje trpké skúsenosti a ťažko skúšaný básnický cit zvečnil v tejto knihe úvah a návodov, ako na to.
Keď sme sa raz bavili o tvorbe, posťažoval som sa, že sa mi nechce prepisovať to, čo napíšem v ruke (áno, bolo to ešte v predpočítačovej ére). Jožo na to iba stručne: "Ak sa ti to nechce prepisovať, asi to za nič nestojí, zahoď to." Držím sa jeho rady, hoci sa zdá krutá. Je však mimoriadne účinná v kombinácii s inou poznámkou, tuším Ladislava Pecháčka v jeho slávnych Amatéroch - Trpí-li básník, když píše, neznamená to, že musí trpět i čtenář.

Co o knize říká nakladatel:

Esejistická knižka z cyklu populárnych "kapitoliek o básničkách", úvah, rád a postrehov o živote literáta a o básnickom remesle.

Můj názor na knihu Utrpenie mladého poeta:

zrušit
, 2. vyd, slovensky, Slovenský spisovateľ, Bratislava, 152 stran, ISBN: 8022011215
Kniha je v seznamech:
Čtení o psaní (Jiří Zaťovič)
TOPlist