poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Tvar ducha: moc a krása afrického kmeňového umenia

Další autoři: Martin Klimo (fotograf), Tomáš Vicen (knižní grafik)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kniha Tvar ducha - moc a krása afrického kmenového umění je volným pokračováním knihy Africké umění. Sbírka Ivana Melicherčíka (2008). Ambicí knihy je na více než 250 reprodukcích masek, soch a…
Kniha Tvar ducha - moc a krása afrického kmenového umění je volným pokračováním knihy Africké umění. Sbírka Ivana Melicherčíka (2008). Ambicí knihy je na více než 250 reprodukcích masek, soch a předmětů běžné denní potřeby přiblížit umění subsaharské Afriky. Jednotlivé eseje od afrikanistů, cestovatelů, sběratelů, historiků umění ho nahlíží z různých úhlů předmětů úvah a zájmů. Výsledkem je plastický pohled na fenomén, který po formální stránce byl u zrodu moderního evropského umění, po duchovní stránce je mnohdy nepochopen a dezinterpretovám, ale je stále živý a patří k tomu málo autentickému, co v dnešním světě můžeme nalézt.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2010, slovensky, česky, anglicky, Neomedia, Bratislava

Výpravná fotografická publikace přibližuje z různých úhlů pohledu fenomém afrického kmenového umění. Těžištěm knihy je fotografická dokumentace afrických plastik, masek a dalších artefaktů ze sbírky slovenského publicisty a

Pro vydání: 1. vyd., 2010, slovensky, česky, anglicky, Neomedia, Bratislava

Výpravná fotografická publikace přibližuje z různých úhlů pohledu fenomém afrického kmenového umění. Těžištěm knihy je fotografická dokumentace afrických plastik, masek a dalších artefaktů ze sbírky slovenského publicisty a sběratele I. Melicherčíka.

Recenze: Kto netrpel, nepochopí umenie čiernej Afriky

Výpravná kniha, ktorej základom je kvalitná fotodokumentácia autorovej zbierky, objavuje mysteriózny svet afrického kmeňového umenia.
Ada Jung, 24. března 2011, sme.sk

Můj názor na knihu Tvar ducha:

zrušit
TOPlist