poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

(Faktótum)

Další autoři: Jan Jařab

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

HodobožovéRajtky TetyIvety 17.9.2014 07:54 (upraveno)

charles v plnej sile
aj slabosti
dobre tak!

Co o knize říká nakladatel:

V jednom z nejlepších románů Charlese Bukowského sledujeme, jak Henry Chinaski, autorovo alter ego, prožívá období druhé světové války. Když jej nevezmou do armády, vydává se napříč Amerikou, od…
V jednom z nejlepších románů Charlese Bukowského sledujeme, jak Henry Chinaski, autorovo alter ego, prožívá období druhé světové války. Když jej nevezmou do armády, vydává se napříč Amerikou, od jednoho města ke druhému, střídá špatně placená zaměstnání, dělá si nové, bizarní známosti a především: pije a přemýšlí nad nesmyslností života. Faktótum mistrovsky evokuje autorův život i dobu a nadchne nejen Bukowského oddané čtenáře, nýbrž i ty, kteří se s tímto velkým americkým autorem dosud neseznámili.


Charles Bukowski :
Do širšího povědomí čtenářů se dostal v 60. letech, s nástupem tzv. malých časopisů, které dávaly prostor nezávislé, proti establishmentu zaměřené tvorbě. Svým bohémským životním stylem a nevybíravým politickým slovníkem si vysloužil pozornost agentů FBI a několikrát pobyl ve vězení, především za výtržnictví. Zemřel roku 1994 jako kultovní a světově uznávaný autor a počet jeho čtenářů po celém světě stále roste.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2., rev. vyd., V Argu 1., 2015, česky, Argo, Praha

Zpráva o životě autorova alter ega - Henryho Chinaskiho, který se toulá Amerikou 70. let 20. století, střídá děvčata, nezřízeně pije a sází na koně, je zprávou o existenci člověka, který by chtěl žít jenom sám za sebe svůj život, ale

Pro vydání: 2., rev. vyd., V Argu 1., 2015, česky, Argo, Praha

Zpráva o životě autorova alter ega - Henryho Chinaskiho, který se toulá Amerikou 70. let 20. století, střídá děvčata, nezřízeně pije a sází na koně, je zprávou o existenci člověka, který by chtěl žít jenom sám za sebe svůj život, ale potřeba obživy ho nutí navazovat kontakty s okolím. Nemá rád lidi a těžce se vyrovnává s nutností pracovat, aby si zajistil alespoň bídnou existenci. S originálním černým humorem a sarkasmem vypráví autor nejen o neobyčejné lidské bídě, ale také o zoufalství, rezignaci a beznaději.

V románu autor opět představuje svého literárního dvojníka Chinaskiho a zároveň se svérázným humorem a nadhledem vypráví o lidské bídě.

Pro vydání: 2002, česky, Pragma, Hodkovičky [Praha]

Zpráva o životě autorova alter ego - Henryho Chinaskiho, který se toulá Amerikou 70. let 20. století, střídá děvčata, nezřízeně pije a sází na koně, je zprávou o existenci člověka, který by chtěl žít jenom sám za sebe svůj život, ale potřeba obživy ho nutí navazovat kontakty s okolím. Nemá rád lidi a těžce se vyrovnává s nutností pracovat, aby si zajistil alespoň bídnou existenci. S originálním černým humorem a sarkasmem vypráví autor nejen o neobyčejné lidské bídě, ale také o zoufalství, rezignaci a beznaději.

V románu autor opět představuje svého literárního dvojníka Chinaskiho a zároveň se svérázným humorem a nadhledem vypráví o lidské bídě

Román je jemným druhem černého humoru, kde spisovatel vypráví o lidské bídě, zoufalství, rezignace i vynuceném flegmatismu

V románu autor opět představuje svého literárního dvojníka Chinaskiho a zároveň se svérázným humorem a nadhledem vypráví o lidské bídě.

Můj názor na knihu (Faktótum):

zrušit
Originál: Factotum (anglicky)
, 2., rev. vyd., V Argu 1., česky, Argo,, Praha, 190 stran, ISBN: 9788025713976
TOPlist