poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

S bubnem na zajíce chodil

Další autoři: Jiří Našinec (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme 232 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Román s ozvuky děl Michaila Bulgakova, Umberta Eca i latinskoamerického magického realismu je sžíravou politickou satirou na poměry v rumunské společnosti devadesátých let minulého století, dobu…
Román s ozvuky děl Michaila Bulgakova, Umberta Eca i latinskoamerického magického realismu je sžíravou politickou satirou na poměry v rumunské společnosti devadesátých let minulého století, dobu liknavého přechodu od totality k demokracii, kdy staré modly padly a na jejich místo se drali taškáři a falešní proroci všeho druhu. V klauniádě kombinované s metafyzikou uvádí autor do příběhu náboženskou společnost se ztřeštěnou nesourodě poslepovanou ideologií, bojůvku fašistického zrna vyznávající vtělení dávného moldavského knížete a všudypřítomnou tajnou službu, jejíhož příslušníka proměnila uzbecká KGB kdysi v zrzavého kocoura. Střet různého pojetí spásy vede ke konfliktu a k otázce, zda je záchrana světa vůbec možná.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

V rumunské metropoli počátku 90. let se objevuje mladík Vespasian Moisa. Na hrudi má jakýsi orgán zvláštního smyslu, je obdařen strhujícím charismatem i schopností činit zázraky, obracet zatvrzelá srdce - zkrátka druhý příchod Mesiáše nastal.

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Paseka, Praha, Litomyšl

V rumunské metropoli počátku 90. let se objevuje mladík Vespasian Moisa. Na hrudi má jakýsi orgán zvláštního smyslu, je obdařen strhujícím charismatem i schopností činit zázraky, obracet zatvrzelá srdce - zkrátka druhý příchod Mesiáše nastal. V zemi, těsně po pádu komunismu lačnící po jakékoli nové ideji, pravdě či víře se na něho nabaluje pestrá sbírka jurodivých proroků, potrhlých umělců i vědců s bláznivými teoriemi a nová sekta je na světě, než by se kdokoli, především pak důstojníci přežívající tajné policie, nadál. Rozvědka nasadí na Moisu dokonce speciálního agenta, následkem jistých experimentů proměněného do podoby kocoura. Agenti ale brzy nevědí, kam dřív skočit, protože další zázračná vtělení se začínají vůčihledě množit - máme tu reinkarnaci svatého Štěpána, vlastního syna archanděla Michaela a řadu dalších. Za této situace nemůže být apokalypsa daleko a ani papežský legát mnoho nezmůže... Výrazný rumunský autor, žijící v USA, vytvořil pitoreskní bulgakovovskou grotesku, plnou bizarních gagů i odkazů do světa vědy, alchymie, historie, literatury, metafyziky i biblické tradice, v níž ad absurdum karikuje ovzduší "uvolněných idejí", jak je po pádu totality poznala nejen rumunská společnost.

Bizarní postmoderní groteska rumunského autora přivádí do Bukurešti 90. let svérázného spasitele a s ním nepřeberné panoptikum proroků, bláznů, fízlů i prospěchářů.

Recenze: Proroci v době mediální aneb devadesátá léta zase jinak

Román je pevně spjat s Bukureští i některými dalšími rumunskými reáliemi. Nakolik to bude pro české čtenáře zábrana a nakolik klad, se teprve ukáže. Díky překladatelskému úsilí a nadání Jiřího Našince má nyní české publikum možnost nahlédnout do…
Dora Tichá, 20. května 2014, iLiteratura.cz

Recenze: Humor a mágia revolúcie

S národom šialencov sa nedohodne nikto.
Ján Blažovský, 22. dubna 2014, Inforum.sk

Můj názor na knihu S bubnem na zajíce chodil:

zrušit
Originál: Venea din timpul diez (rumunsky)
, Vyd. 1., česky, Paseka,, Praha, Litomyšl, 237 stran, ISBN: 9788074324369
TOPlist