poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Stará dáma vaří jed

Další autoři: Markéta Hejkalová (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Stará dáma vaří jed je humoristický román o vážných věcech. Důchodkyně Linnea Ravasková, vdova po chrabrém finském plukovníkovi, je už natolik stará, že je nejvyšší čas, aby přestala stát v cestě…
Stará dáma vaří jed je humoristický román o vážných věcech. Důchodkyně Linnea Ravasková, vdova po chrabrém finském plukovníkovi, je už natolik stará, že je nejvyšší čas, aby přestala stát v cestě svému nepříliš úspěšnému synovci. Je přece jen přirozené, že kvůli němu opustila svůj byt v centru Helsink, že mu dává skoro celý svůj důchod, že mu obětuje celý svůj život...
Jednoho dne se ale stará paní vzbouří a vezme věci do vlastních rukou - a čtenáři s napětím sledují, jakou kaši (a kdyby jenom kaši!) ty staré, křehké a vrásčité ruce dokážou navařit. Nechybí zde černý humor, překvapivé zvraty, příhody na hranici skutečnosti a absurdity, několik mrtvol... ale nechybí tu ani sympatické poselství, že i staří lidé mají právo na život podle svých představ.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2005, česky, Hejkal, Havlíčkův Brod

Humor tohoto příběhu je chuti fernetu: nahořklý a černý. Stará dáma je vdova po důstojníkovi, která žije nyní na finském venkově. Žije sama, navštěvuje ji(vždy po důchodu) pouze její synovec, nevycválaný gauner a vyžírka, který jí dává

Pro vydání: 1. vyd., 2005, česky, Hejkal, Havlíčkův Brod

Humor tohoto příběhu je chuti fernetu: nahořklý a černý. Stará dáma je vdova po důstojníkovi, která žije nyní na finském venkově. Žije sama, navštěvuje ji(vždy po důchodu) pouze její synovec, nevycválaný gauner a vyžírka, který jí dává nepokrytě najevo, že by mu měla odkázat svůj majetek a pak už by měla přestat zaclánět. Případně by jí k tomu mohl pomoci... Stará křehká dáma to delší dobu snášela, nyní ale přeteče pohár a rozhodne se nenechat si už nic líbit. Autor nás ve svižném příběhu plném nečekaných zvratů, divokých příhod na hranici absurdity a v neposlední řadě i několika mrtvol přesvědčí, že kultivovaná slušnost, i když jsou její zbraně i její bojovníci zdánlivě slabí, má přece jen dost sil na to, aby přemohla primitivní agresivní hulvátsví. V tomto boji držíme staré paní palce, dobře se při tom bavíme a jen tak mimochodem poznáváme současnou finskou realitu a její barvité problémy (které se od těch našich zase až tak neliší).

Když je něčeho moc, tak je toho příliš! Pak se může stát, že i slabá stařenka se rozhodne k akci, a to se pak začnou dít věci!

Pro vydání: 1. vyd, 2005, česky, Hejkal, Havlíčkův Brod

Humor tohoto příběhu je chuti fernetu: nahořklý a černý. Stará dáma je vdova po důstojníkovi, která žije nyní na finském venkově. Žije sama, navštěvuje ji(vždy po důchodu) pouze její synovec, nevycválaný gauner a vyžírka, který jí dává nepokrytě najevo, že by mu měla odkázat svůj majetek a pak už by měla přestat zaclánět. Případně by jí k tomu mohl pomoci... Stará křehká dáma to delší dobu snášela, nyní ale přeteče pohár a rozhodne se nenechat si už nic líbit. Autor nás ve svižném příběhu plném nečekaných zvratů, divokých příhod na hranici absurdity a v neposlední řadě i několika mrtvol přesvědčí, že kultivovaná slušnost, i když jsou její zbraně i její bojovníci zdánlivě slabí, má přece jen dost sil na to, aby přemohla primitivní agresivní hulvátsví. V tomto boji držíme staré paní palce, dobře se při tom bavíme a jen tak mimochodem poznáváme současnou finskou realitu a její barvité problémy (které se od těch našich zase až tak neliší)

Když je něčeho moc, tak je toho příliš! Pak se může stát, že i slabá stařenka se rozhodne k akci, a to se pak začnou dít věci!

Můj názor na knihu Stará dáma vaří jed:

zrušit
Originál: Suloinen myrkynkeittäjä (fínsky)
, 1. vyd., česky, Hejkal,, Havlíčkův Brod, 175 stran, ISBN: 8086026302
TOPlist