poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Krkonoše: příroda, historie, život

Další autoři: Jiří "Kamzík" Flousek (editor), Jiří Flousek

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Encyklopedie Krkonoš je první komplexní knihou o horách, které patří vČechách knejpopulárnějším a nesmírně oblíbeny jsou i u našich polských a německých sousedů.
Shrnuje všechny dostupné informace o…
Encyklopedie Krkonoš je první komplexní knihou o horách, které patří v Čechách k nejpopulárnějším a nesmírně oblíbeny jsou i u našich polských a německých sousedů.
Shrnuje všechny dostupné informace o vzácné krkonošské přírodě, o bohatých a rušných dějinách, které přinesl běh času a lidé usazující se v drsném leč malebném kraji, o kultuře a o současnosti a budoucnosti jejich rozvoje.
Na 110 kapitolách se podílelo takřka 150 autorů českých i polských a obrázkový doprovod tvoří na 1 750 fotografií.Připojené CD obsahuje soupisy druhů živočichů a Červený seznam rostlin z území Krkonoš.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Baset, Praha

Shrnuje všechny dostupné informace o vzácné krkonošské přírodě, o bohatých a rušných dějinách, o současnosti a budoucnosti rozvoje. Seznamuje nejen s geologickou minulostí, flórou, faunou, historií a specifickými odvětvími průmyslu, ale i se životem a

Pro vydání: Vyd. 1., 2007, česky, Baset, Praha

Shrnuje všechny dostupné informace o vzácné krkonošské přírodě, o bohatých a rušných dějinách, o současnosti a budoucnosti rozvoje. Seznamuje nejen s geologickou minulostí, flórou, faunou, historií a specifickými odvětvími průmyslu, ale i se životem a zvyky krkonošských obyvatel. Členění publikace umožňuje podrobné zmapování regionu téměř ze všech úhlů pohledu. Text je doprovázen bohatým dokumentačním materiálem, řadou barevných ilustrací a fotografií, dobových fotografií, mapek, grafů a plánků. Připojené CD obsahuje mj. seznamy jednotlivých druhů živočichů a rostlin a obsáhlý seznam literatury. Knihu doplňují podrobné rejstříky a výběrový česko-německý a polsko-německý místopisný slovníček, na závěr pak esej o Krkonoších jako zdroji inspirace.

Reprezentativní vlastivědná monografie zachycuje a popisuje přírodu, dějiny i současnost celého pohoří Krkonoš bez ohledu na státní hranici. V pořadí již čtvrtý svazek z edice Krajina a lidé

Reprezentativní vlastivědná monografie zachycuje a popisuje přírodu, dějiny i současnost celého pohoří Krkonoš bez ohledu na státní hranici. V pořadí již čtvrtý svazek z edice Krajina a lidé.

Můj názor na knihu Krkonoše:

zrušit
TOPlist