poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Betonová iluze: polemika o realitě jednoho velkého snu : (Československé stálé opevnění z let 1935-1938, jeho cena, osud a smysl)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

(Československé stálé opevnění z let 1935 – 1938, jeho cena, osud a smysl)
„Betonová iluze“ je unikátní kniha, která na celkem malé ploše jednoznačně a především srozumitelně uvádí na pravou míru svaté…
(Československé stálé opevnění z let 1935 – 1938, jeho cena, osud a smysl)
„Betonová iluze“ je unikátní kniha, která na celkem malé ploše jednoznačně a především srozumitelně uvádí na pravou míru svaté téma Československého stálého opevnění z let 1935 až 1938. Aniž se chce vysloveně dotknout tak četných zastánců tohoto osudového omylu, staví se vědomě proti meritu aktuální záplavy „bunkrologické literatury“ české i zahraniční. Přitom je cenná právě tím, že se tak děje kvalifikovaně, na základě naprosto reálných fakt, údajů a skutečností, především však věcně a bez jinak obvyklých emocí. Kniha sice na jedné straně podává běžný informativní přehled české i světové pevnostní tématiky, avšak právě na tomto věcném základě jednoznačně dokládá beznaděj a fatální neperspektivnost „fortifikačního šílenství“ jak v předválečné Evropě, tak – a to důrazně – v Československu konce třicátých let minulého století. K tomu s uvedením relevantních údajů o obou stranách potenciální fronty jednoznačně prezentuje katastrofu ze září 1938, právě jako přímý důsledek československé „betonové iluze“. Velkým přínosem knihy je vedle publikace detailních náčrtů, map, konkrétních souvisejících údajů a tematických dokumentů premiérová prezentace úctyhodného souboru původních, jedinečných fotografií opevnění, pořízených v Čechách, na Moravě a na Slovensku, také však v pevnostních pásmech západní Evropy, v běhu posledních třiceti let.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Olympia, Velké Přílepy

Václav Junek zpracoval ojedinělým způsobem dějiny našeho opevnění od jeho technických nákresů a plánů rozmístění, přes finanční bilance až po závěrečný stav, v jakém byly pevnosti v době Mnichovského diktátu. Knize je, stejně jako autorovi,

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Olympia, Velké Přílepy

Václav Junek zpracoval ojedinělým způsobem dějiny našeho opevnění od jeho technických nákresů a plánů rozmístění, přes finanční bilance až po závěrečný stav, v jakém byly pevnosti v době Mnichovského diktátu. Knize je, stejně jako autorovi, vlastní jistá míra kontroverze - tedy snaha popisovat vše podle reality a nepřikrášlovat k obecně platným mýtům a "normám". Publikace nadchne milovníky historie a zaujme každého se zájmem o téma druhé světové války a pohraničního opevnění. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Kniha popisuje téma Československého stálého opevnění z let 1935 až 1938.

Můj názor na knihu Betonová iluze:

zrušit
TOPlist