poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Poklad

Další autoři: Karel Šmejkal (překladatel), Karel Šmejkal

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

V Mexiku stanul v čele nespokojených obyvatel nový mesiáš: říká si Topiltzin a chce zemi vrátit do poměrů, jaké v ní vládly za panování aztéckých dynastií.
O tisíce mil dále, v Egyptě, sní jiný…
V Mexiku stanul v čele nespokojených obyvatel nový mesiáš: říká si Topiltzin a chce zemi vrátit do poměrů, jaké v ní vládly za panování aztéckých dynastií.
O tisíce mil dále, v Egyptě, sní jiný vizionář o jinak uspořádaném světě: Jazídův ideál je založit fundamentalistický islámský stát a z něho šířit víru dál. I když mají cíle odlišné, mnohé napovídá, že oba političtí dobrodruzi jednají koordinovaně a ve jménu jakéhosi vyššího, leč neznámého plánu.
Něco málo vyjde najevo, když jsou odhaleny plány na zavraždění generální tajemnice OSN, která hodlá učinit přítrž hazardním geopolitickým experimentům.
Znepokojeni vývojem situace jsou i hlavy států. Míří na summit svolaný do Uruguaje, avšak křižník Lady Flamborough, na kterém se všichni plaví, je unesen neznámými pachateli a z nejvyšších představitelů zemí světa se stanou rukojmí k vydírání.
Vláda Spojených států po celou tu dobu pátrá po starověkém pokladu nezměrné ceny. Legendární Alexandrijská knihovna byla podle starověkých pramenů ukryta na neznámém místě. Po šestnácti stech let nejde prvořadě o její kulturní hodnotu. Vše nasvědčuje tomu, že mezi půlmilionem svitků se nalézají i mapy nalezišť surovin a vzácných kovů. O existenci knihovny a možném místu jejího úkrytu však ví nejen americký prezident, který by rád pomohl Izraeli k nalezištím ropy a tedy ke zvýšení jeho vlastní životaschopnosti. Ví o něm i druhá strana, pro kterou by se vědomosti obsažené ve svitcích mohly stát cenným nástrojem pro destabilizaci světa.
Taková situace si žádá výjimečné nasazení sil. Do akce je povolána NUMA a její eso Dirk Pitt...

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2002, česky, BB art, Praha

Na generální tajemnici OSN, která se stává nepohodlnou pro extrémní síly v Egyptě, vedené islámským fundamentalistou Jázídem, je připravován atentát. V Mexiku se do čela chudých staví muž zvaný Topiltzin,který chce obnovit říši Aztéků.

Pro vydání: 1. vyd. v českém jazyce, 2002, česky, BB art, Praha

Na generální tajemnici OSN, která se stává nepohodlnou pro extrémní síly v Egyptě, vedené islámským fundamentalistou Jázídem, je připravován atentát. V Mexiku se do čela chudých staví muž zvaný Topiltzin,který chce obnovit říši Aztéků. Další teroristické útoky namířené také proti hlavám států na sebe nenechají dlouho čekat. Současně sledujeme pátrání USA po starověkém pokladu, legendární Alexandrijské knihovně, která má obsahovat také svitky s informacemi o nalezištích surovin a vzácných kovů. Jejich objevení může významně ovlivnit poměr sil mezi státy světa. A1 rehakovj

Thriller, v němž je agent NUMA Dirk Pitt povolán, aby objasnil pozadí mezinárodních teroristických útoků.

Můj názor na knihu Poklad:

zrušit
Originál: Treasure (anglicky)
, 1. vyd. v českém jazyce, česky, BB art,, Praha, 446 stran, ISBN: 8072575600
TOPlist