poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Fiorella a Bratrstvo křišťálu: dobrodružství dcery dvorního alchymisty císaře Rudolfa II.

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Dobrodružný historický román s detektivní zápletkou pro mládež, ale i pro dospělé. Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v…
Dobrodružný historický román s detektivní zápletkou pro mládež, ale i pro dospělé. Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády - Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji do své party nepřijali. Záhy se s novými přáteli ujímá pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. Sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší i nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 2., V nakl. MOBA 1., 2012, česky, MOBA, Brno

Do Prahy přijíždí z Itálie alchymista Giovanni da Ponte, aby zde pracoval ve službách císaře Rudolfa II. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam ale dívky nesmí, a proto se převléká za učedníka Rafaela. Ubytují se nedaleko

Pro vydání: Vyd. 2., V nakl. MOBA 1., 2012, česky, MOBA, Brno

Do Prahy přijíždí z Itálie alchymista Giovanni da Ponte, aby zde pracoval ve službách císaře Rudolfa II. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam ale dívky nesmí, a proto se převléká za učedníka Rafaela. Ubytují se nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády Martina a Lukáše. Ale i před nimi musí vystupovat jako Rafael, aby ji mezi sebe přijali. Brzy se všichni tři zapojují do pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nemilosrdném vrahovi. V napínavém a vtipném příběhu sestupují do podzemí pod pražskými domy, jsou sledováni a ohrožováni neznámým střelcem s kuší a nepřátelskou partou kluků. K odhalení zločince jim nakonec pomůže nejen jejich odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie.

Napínavý detektivní příběh alchymistovy dcery Fiorelly a dvou jejích kamarádů z doby vlády císaře Rudolfa II. Pro čtenáře od 10 let.

Můj názor na knihu Fiorella a Bratrstvo křišťálu:

zrušit
, Vyd. 2., V nakl. MOBA 1., česky, MOBA,, Brno, 296 stran, ISBN: 9788024352015
TOPlist