poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Muž, ktorý sadil stromy

Další autoři: Ľuboslav Paľo (ilustrátor), Blahoslav Hečko (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Jiří Zaťovič 11.1.2013 21:02

ďalšia chuťovka. navyše v podobe, v akej ju do sveta vypravil Erich Groch (knižná dieľňa Timotej) je to okrem obrovského obsahu aj luxusný obal. škoda, že vyšla v takom malom náklade a ďalšie vydania sú síce pekné, ale nie také, ako to, ktoré…
ďalšia chuťovka. navyše v podobe, v akej ju do sveta vypravil Erich Groch (knižná dieľňa Timotej) je to okrem obrovského obsahu aj luxusný obal. škoda, že vyšla v takom malom náklade a ďalšie vydania sú síce pekné, ale nie také, ako to, ktoré spomínam.

Co o knize říká nakladatel:

Príbeh obyčajného francúzskeho pastiera, ktorý obyčajnou prácou zmenil krajinu. Krásna knižka o nádeji a zmysle života so skvelými ilustráciami Ľuboslava Paľa v grafickej úprave Erika Jakuba Grocha…
Príbeh obyčajného francúzskeho pastiera, ktorý obyčajnou prácou zmenil krajinu. Krásna knižka o nádeji a zmysle života so skvelými ilustráciami Ľuboslava Paľa v grafickej úprave Erika Jakuba Grocha vychádza opäť v dotlači.

Príbeh provensálskeho pastiera Elzeárda Bouffiera je obrazom harmonického vzťahu človeka a prírody, nezlomného ľudského úsilia a práce v prospech druhých. Pastier po smrti manželky a jediného syna žije so psom vo vyprahnutej krajine na samote v kamennom domci, chová ovce a sadí stromy. Každý deň ich vysadí stovku, ročne sa ich ujme tak desaťtisíc. Vďaka jeho neúnavnej práci vyrastie mladý bukový, brezový a dubový les.

Můj názor na knihu Muž, ktorý sadil stromy:

zrušit
Originál: L'homme qui plantait des arbres (francouzsky)
, 2. vyd, slovensky, Artforum, Bratislava, 62 stran, ISBN: 9788089445103
Kniha je v seznamech:
Knihy na jeden večer (Jiří Zaťovič)
TOPlist