poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

My sovětští lidé: Příběhy Velké vlastenecké války

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 8. vyd, 1952, česky, Svět sovětů, Praha

Boris Polevoj píše v předmluvě: "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel "Pravdy" jsem po čtyři roky Velké vlast. války se toulal po frontách a seznámil se se stovkami nejrůznějších sovět. lidí, kteří

Pro vydání: 8. vyd, 1952, česky, Svět sovětů, Praha

Boris Polevoj píše v předmluvě: "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel "Pravdy" jsem po čtyři roky Velké vlast. války se toulal po frontách a seznámil se se stovkami nejrůznějších sovět. lidí, kteří projevili bezpříkladnou chrabrost, statečnost, sílu vůle s velkou duševní nezdolností. Vysoká bolševická morálka vedla jejich práci, láska k socialist. státu je rozněcovala k nepřekonatelnému hrdinství, pomáhala jim v nejtěžších zkouškách a dodávala jim sil. V této knize jsem shrnul povídky o těch, jejichž osud se mi zdál nejzajímavější. Je to kniha o prostých, drobných, o velikých sovětských lidech, které nelze ani zlomit, ani pokořit."

Pro vydání: 5. autoris. vyd, 1950, česky, Svět sovětů, Praha

B. Polevoj píše v předmluvě: "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel "Pravdy" jsem se po čtyři roky Velké vl. války toulal po frontách a seznámil se se stovkami nejrůznějšíchsovět.lidí,kteříprojevili bezpříkladnou chrabrost, statečnost, sílu vůle s velkou duševní nezdolností. Vysoká bolševická morálka vedla jejich práci, láska k socialistickému stát u je rozněcovala k nepřekonatelnému hrdinství,pomáhalajimvnejtěžších zkouškách a dodávala jim sil. V této knize jsem shrnul povídky o těch, jejichž osud se mi zdál nejzajímavější. Je to kniha o prostých, drobných, o velikých sovět. lidech, které nelze ani zlomit, ani pokořit."

Pro vydání: 3., autoris. vyd, 1950, česky, Svět sovětů, Praha

Boris Polevoj píše v předmluvě : "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel Pravdy jsem se po čtyři roky Velké vl. války toulal po frontách a seznámil se se stovkami nejrůznějšíchsovět.lidí,kteříprojevili bezpříkladnou chrabrost, statečnost, sílu vůle s velkou duševní nezdolností. Vysoká bolševická morálka vedla jejich práci, láska k socialistickému státu je rozněcovala k nepřekonatelnému hrdinství, Pomáhalajimvnejtěžšíchzkouškách a dodávala jim sil. V této knize jsem shrnul povídky o těch, jejichž osud se mi zdál nejzajímavější. Je to kniha o prostých, drobných, o velikých sovět. lidech, které nelze ani zlomit, ani pokořit."

Pro vydání: 6. autoris. vyd, 1950, česky, Svět sovětů, Praha

Boris Polevoj píše v předmluvě: "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel "Pravdy" jsem po čtyři roky Velké vlastenecké války se toulal po frontách a seznámil se sestovkaminejrůznějšíchsovětskýchlidí, kteří projevili bezpříkladnou chrabrost, statečnost, sílu vůle s vekou duševní nezdolností. Vysoká bolševická morálka vedla jejich práci, láska k socialist. státu je rozněcovala knepřekonatelnémuhrdinství, pomáhalajim vnejtěžších zkouškách a dodávala jim sil. V této knize jsem shrnul povídky o těch, jejichž osud se mi zdál nejzajímavější. Je to kniha o prostých, drobných, o velikých sovětských lidech, kterénelze ani zlomit,ani pokořit."

Pro vydání: 4., autoris. vyd, 1950, česky, Svět sovětů, Praha

Boris Polevoj píše v předmluvě: "Nemusel jsem hledat námět, vymýšlet charaktery. Jako vojenský dopisovatel "Pravdy" jsem se po čtyři roky Velké vlast. války toulal po frontách a seznámil se se stovkami nejrůznějších sovětských lidí, kteří projevili bezpříkladnou chrabrost, statečnost, sílu vůle s velkou duševní nezdolností. Vysoká bolševická morálka vedla jejich práci, láska k socialist. státu je rozněcovala k nepřekonatelnému hrdinství, pomáhala jim v nejtěžších zkouškách a dodávala jim sil. V této knize jsem shrnul povídky o těch, jejichž osud se mi zdál nejzajímavější. Je to kniha o prostých, drobných, o velikých sovět. lidech, které nelze ani zlomit, ani pokořit."

Můj názor na knihu My sovětští lidé:

zrušit
, 8. vyd, česky, Svět sovětů, Praha, 316 stran
TOPlist