poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Páni čajových plantáží: rodinná sága

Další autoři: Petra Schürová (překladatel), Petra Schürová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Rodinný román - sága o životě nizozemských osadníků v Indonésii na přelomu 19. a 20. století.
Mladý Holanďan Rudolf Kerkhoven přijíždí po studiích na vysoké škole za rodiči a přáteli do Indonésie,…
Rodinný román - sága o životě nizozemských osadníků v Indonésii na přelomu 19. a 20. století.
Mladý Holanďan Rudolf Kerkhoven přijíždí po studiích na vysoké škole za rodiči a přáteli do Indonésie, nakonec se tu usadí, ožení se a prožije v tomto exotickém prostředí celý život.
Při líčení bohatých životních osudů svých hrdinů autorka čerpala inspiraci nejen z vlastní zkušenosti, neboť dětství a mládí strávila v Indonésii, ale i z archivu své rodiny, takže v románu jsou mnohé autobiografické prvky, barvité líčení divoké tropické přírody a romantika světa osadníků a domorodců, který již neexistuje.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2003, česky, Brána, Praha

Děj vyprávění začíná na počátku 70. let 19. století, kdy za rodiči na Jávu přijíždí jejich nejstarší syn, který po studiu v Holandsku má převzít péči o část rodinných čajových plantáží. Jeho ctižádostivé plány narušuje řada překážek a jen postupně

Pro vydání: 1. vyd., 2003, česky, Brána, Praha

Děj vyprávění začíná na počátku 70. let 19. století, kdy za rodiči na Jávu přijíždí jejich nejstarší syn, který po studiu v Holandsku má převzít péči o část rodinných čajových plantáží. Jeho ctižádostivé plány narušuje řada překážek a jen postupně uplatňuje své nápady a znalosti v konzervativním prostředí své rodiny. Ožení se, usilovně pracuje, ale očekávané bohatství na sebe nechává dlouho čekat a hrdina tak na Jávě prožije téměř celý svůj život. Líčení života rodiny v exotických podmínkách probíhá plynule a nevzrušeně, reálie domorodého světa zná autorka z vlastní zkušenosti, stejně tak jako z archivních materiálů znalosti o životě holandských přistěhovalců.

Rodinná kronika holandské autorky realisticky a zasvěceně vypráví o osudech rozvětvené rodiny nizozemských osadníků v Indonésii na přelomu 19. a 20. století

Rodinná kronika holandské autorky realisticky a zasvěceně vypráví o osudech rozvětvené rodiny nizozemských osadníků v Indonésii na přelomu 19. a 20. století.

Můj názor na knihu Páni čajových plantáží:

zrušit
Originál: Heren van de thee (nizozemsky)
, 1. vyd., česky, Brána,, Praha, 221 stran, ISBN: 8072431811
TOPlist