poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Přísně tajný cíl

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Podzim 1944. Pád Německa se blíží a Američané začínají doufat, že o Vánocích budou doma. Podplukovník Otto Skorzeny z Hitlerova úderného oddílu, který proslul troufalým osvobozením Mussoliniho z…
Podzim 1944. Pád Německa se blíží a Američané začínají doufat, že o Vánocích budou doma. Podplukovník Otto Skorzeny z Hitlerova úderného oddílu, který proslul troufalým osvobozením Mussoliniho z vězení, dostal právě příkaz zahájit Operaci Greif. Má za úkol sestavit novou brigádu o dvou tisících anglicky mluvících mužích a poslat je za spojeneckou linii. Tam mají rozkladně působit do doby, než se Německo připraví na novou ofenzívu. Z těchto vojáků Skorzeny vybere skupinku dvaceti dokonale vyškolených mužů, kteří jsou velmi podrobně obeznámeni s celou šíří americké kultury. Jejich mise - druhý cíl - má ještě temnější pozadí: kdyby byla úspěšná, změnila by nejen průběh 2. světové války, ale běh celých dějin.
Tento poutavý román seznámí čtenáře s reálnými osobnostmi a historickými detaily, které teprve nedávno ze svých tajných archivů uvolnila americká armáda.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd., 2008, česky, Jota, Brno

V bitvě o Ardeny vyslali Němci jako předvoj anglicky mluvící muže v uniformách americké armády, jejichž cílem je sabotáž uvnitř spojeneckých jednotek. Za sabotérským posláním se však skrývala druhá, ještě temnější a závažnější mise. Pokud by byla úspěšná,

Pro vydání: 1. vyd., 2008, česky, Jota, Brno

V bitvě o Ardeny vyslali Němci jako předvoj anglicky mluvící muže v uniformách americké armády, jejichž cílem je sabotáž uvnitř spojeneckých jednotek. Za sabotérským posláním se však skrývala druhá, ještě temnější a závažnější mise. Pokud by byla úspěšná, změnila by nejen průběh druhé světové války, ale i běh poválečných dějin. O pravém účelu cesty ví jen pár vyvolených, většina ze speciálně vycvičeného komanda netuší, že to má být jejich poslední nasazení ve válečném konfliktu. Mark Frost založil děj románu na skutečných dokumentech, které americká armáda odtajnila teprve v polovině devadesátých let dvacátého století.

Napínavá románová fikce o možném průběhu a konci druhé světové války

Tento poutavý román seznámí čtenáře s reálnými osobnostmi a historickými detaily, které teprve nedávno ze svých tajných archivů uvolnila americká armáda. "Přísně tajný cíl" je historická fikce, která má ambice opravdového bestselleru. Konečně se dozvíme podrobnosti o posledním Hitlerově pokusu vyhrát druhou světovou válku."

Napínavá románová fikce o možném průběhu a konci druhé světové války.

Recenze: Přísně tajný cíl Marka Frosta jen tak neodložíte

Bernie Oster je vyplašený mladík v americké uniformě a německých službách uprostřed bitvy o Ardeny v prosinci 1944. V zádech má geniálního a bezohledného esesáckého poručíka rovněž v americké uniformě.
Milan Vodička, 28. března 2008, iDnes.cz

Můj názor na knihu Přísně tajný cíl:

zrušit
TOPlist