poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Krvavá hraběnka: prokletí Čachtické paní se táhne napříč staletími

Další autoři: Jan Kozák (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Mocná kletba se táhne napříč staletími až do dnešních dnů…

Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při…
Mocná kletba se táhne napříč staletími až do dnešních dnů…

Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při bizarních nočních rituálech mučila a vraždila mladé ženy, které si vybírala za služky. Ďábelská, démonická žena, postrach Královského Uherska – koupala se v jejich krvi, aby si zachovala mládí.

O čtyři sta let později se ozvěny hraběnčiny pověstné krutosti začnou objevovat v coloradském městečku Aspen. Betsy Pathová, psycholožka s neobyčejně pronikavou intuicí, má mezi pacienty nekomunikativní mladou dívku Daisy Hartovou, u níž jednoho dne nastane průlom v léčbě. Společnými silami se snaží čelit minulosti, která je pronásleduje na každém kroku, a pochopit její dopad na současnost. Betsy a její problematická, leč vnímavá pacientka se nakonec dopátrají pravdy: kletba rodu Báthoryů žije dál a je stále tak mocná, že může i v dnešní době napáchat velké zlo.

Příběh plný palácových intrik a citlivě vykreslených postav, skvěle okořeněný dobovými detaily, osciluje mezi naším známým, moderním světem a východní Evropou sedmnáctého století, jež před čtenářovýma očima nečekaně ožívá ve všech barvách.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Jota, V Brně

V 17. století uherská šlechtična Alžběta Báthoryová, proslulá svojí krutostí a touhou po věčném mládí, na hradě ve slovenských Čachticích mučila a vraždila dívky, koupala se v jejich krvi, aby zůstala krásná. O 400 let později v americkém Aspenu se

Pro vydání: Vyd. 1., 2015, česky, Jota, V Brně

V 17. století uherská šlechtična Alžběta Báthoryová, proslulá svojí krutostí a touhou po věčném mládí, na hradě ve slovenských Čachticích mučila a vraždila dívky, koupala se v jejich krvi, aby zůstala krásná. O 400 let později v americkém Aspenu se psycholožka Betsy musí vyrovnat se smrtí otce, ale rovněž také se ztrátou matky, která zmizela náhle kdesi na Slovensku. Betsy se vypraví ji hledat a nápomocna je jí mladá pacientka, gothička Daisy. Zdá se, že ožila dávná kletba z Čachtic.

Americký román je inspirován legendami o čachtické paní - Alžbětě Báthoryové. Jungiánská psycholožka odhaluje kletbu rodu Báthoryů, která neblaze ovlivnila její rodinu a blízké známé.

Recenze: Krvavá bestie

I když se kniha řadí mezi historické romány, není rozhodně jen pouhým strohým souhrnem faktů. Postavy, které zde vystupují, jsou něčím zajímavé a i díky nim si člověk může představit, jak to mohlo na dvoře v Čachticích vypadat. Spisovatelka detailně…
Tereza Zítková, 4. března 2015, VašeLiteratura.cz

Můj názor na knihu Krvavá hraběnka:

zrušit
Originál: House of Bathory (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Jota,, V Brně, 365 stran, ISBN: 9788074627415
TOPlist