poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Rakouští císařové: František I., Ferdinand I., František Josef I., Karel I.

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

V srpnu 1804 se Habsburkové začali loučit s titulem římsko-německých císařů.
Habsburská říše se blížila k svému zániku. Tento populárně historický titul je věnován všem panovníkům státního útvaru,…
V srpnu 1804 se Habsburkové začali loučit s titulem římsko-německých císařů.
Habsburská říše se blížila k svému zániku. Tento populárně historický titul je věnován všem panovníkům státního útvaru, který byl založen roku 1804 a v různých územních a vnitřních proměnách trval až do r. 1918.
František I., císař biedermeieru, který se dokázal prosadit proti Napoleonovi, přijal titul dědičného rakouského císaře. Po něm jej nosili už jen tři panovníci. Ferdinand I., epileptik na císařském trůnu, byl nucen po revoluci 1848 abdikovat. František Josef I., panovník bez většího rozhledu, stál v čele monarchie plných 68 let. Karel I. byl císařem pouhé dva roky.
Životopisy F. Weissensteinera jsou velmi zajímavé a pro laika poučné, už proto, že jsou zevrubnější než jiné, ale získaly si oblibu u čtenářů i pro své poutavé zpracování.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Ikar, V Praze

Příběhy panovníků, jejichž charakteristiky jsou obsaženy už v názvech jednotlivých kapitol: František I. - autokratický císař biedermeieru. Ferdinand I. - epileptik na císařském trůně. František Josef I. - panovník bez světového rozhledu. Karel I. -

Pro vydání: Vyd. 1., 2005, česky, Ikar, V Praze

Příběhy panovníků, jejichž charakteristiky jsou obsaženy už v názvech jednotlivých kapitol: František I. - autokratický císař biedermeieru. Ferdinand I. - epileptik na císařském trůně. František Josef I. - panovník bez světového rozhledu. Karel I. - mírový císař na ztracené vartě. Autor na pozadí událostí ve střední Evropě od počátku 19. století do konce I. světové války věnuje decentní pozornost soukromému životu i běžným rodinným záležitostem všech protagonistů, z nichž Karel I. již mohl jen přihlížet definitivnímu rozpadu mohutné habsburské říše. Doplněno rodokmenem, chronologickým přehledem a rejstříkem jmenným. Historicky věrné, velmi čtivé portréty.

Životopisné medailony čtyř posledních císařů habsburské monarchie

Životopisné medailony čtyř posledních císařů habsburské monarchie.

Můj názor na knihu Rakouští císařové:

zrušit
TOPlist