poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Príbehy z Dekameronu

Další autoři: Blahoslav Hečko (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Počas desiatich dní si desať mladých ľudí rozpráva po večeroch zábavné príbehy. Uchýlili sa do vidieckej vilky, aby tu prečkali hrozné vyčíňanie moru vo florentských uliciach. Každý zo spoločnosti sa…
Počas desiatich dní si desať mladých ľudí rozpráva po večeroch zábavné príbehy. Uchýlili sa do vidieckej vilky, aby tu prečkali hrozné vyčíňanie moru vo florentských uliciach. Každý zo spoločnosti sa na jeden deň stáva kráľom alebo kráľovnou a udáva mu vlastný tón. V príbehoch z Dekameronu vystupujú mnísi, sultáni, neľútostní princovia, odvážne i falošné ženy, žiarliví muži, prefíkaní sluhovia, mladí zaľúbenci. Ich skutky vedú poslucháčov k poznaniu, čomu sa treba v živote vyhýbať a čo treba nasledovať. Aj po niekoľkých storočiach Dekameron presviedča, že jeho autor bol nielen tvorcom, ale aj majstrom novely.

S veľkou dávkou šarmu, vtipu aj dojemnosti napísané novely zaujmú v každom čase, pretože v nich iskrí život naplno. Zavedú nás do obdobia, keď Florenciu pustošil mor a mnohí obyvatelia opúšťali mesto. V jednej z vidieckych viliek sa tak poschádza veselá spoločnosť desiatich mladých ľudí, ktorí si po desať dní rozprávajú príbehy o zaľúbených, mníchoch, kniežatách, ale aj o figliaroch a hlupákoch.

Můj názor na knihu Príbehy z Dekameronu:

zrušit
Originál: Dekameron (italsky)
, 2. vyd, slovensky, Mladé letá / Klasické príbehy, Bratislava, 208 stran, ISBN: 8006011664
TOPlist