poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Ájurvédská kuchařka: alchymie harmonické stravy

Další autoři: Michal Šubrt

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Ájurvédská kuchařka není pouze souborem osvědčených receptů, ale zasvěceným pohledem do jedné z nejstarších stravovacích kultur světa. Tradiční indická kuchyně je vyhlášená svou originalitou a také…
Ájurvédská kuchařka není pouze souborem osvědčených receptů, ale zasvěceným pohledem do jedné z nejstarších stravovacích kultur světa. Tradiční indická kuchyně je vyhlášená svou originalitou a také důrazem na zdraví, který se do ní promítá díky ájurvédě – nejstarší dochované medicínské tradici na světě. Její neúnavná současná propagátorka Vinód Verma představuje téměř ideálního prostředníka pro sdílení tisíciletých poznatků Orientu modernímu racionálnímu čtenáři: ačkoli se autentickému ájurvédskému léčitelství věnuje již několik desetiletí, pracovala též mnoho let ve farmakologickém výzkumu, a velmi dobře se proto vyzná v západních medicínských přístupech ke stravě. V její knize najdete důraz na racionální zdůvodnění pro to co, jak a kdy správně jíst. Ačkoli jí sestavené recepty vycházejí z tisícileté indické moudrosti, suroviny k jejich přípravě si dnes snadno obstaráte na celé západní polokouli. A pokud vám nechybí špetka kulinářské invence, bude vám stačit znalost osmi zlatých principů ájurvédského stravování, abyste dokázali i z mála lokálních surovin vykouzlit pokrm, který bude na vaše tělo působit nejen výživně, ale též regeneračně a terapeuticky.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Fontána, Olomouc

Příprava ájurvédských receptů si žádá znalosti základů ájurvédy. Znamená vyváženou kombinaci potravin, specifických koření a bylin, které v těle vytvoří rovnováhu, posílí imunitu a povzbudí vitalitu. V první části knihy autorka vysvětluje základní

Pro vydání: Vyd. 1., 2013, česky, Fontána, Olomouc

Příprava ájurvédských receptů si žádá znalosti základů ájurvédy. Znamená vyváženou kombinaci potravin, specifických koření a bylin, které v těle vytvoří rovnováhu, posílí imunitu a povzbudí vitalitu. V první části knihy autorka vysvětluje základní principy ájurvédské stravy. Následují její oblíbené a osvědčené recepty, odpovídající dnešní době, dostupným surovinám a časovým možnostem. Vyváženou stravu podle prastarých pravidel lze připravit i s použitím moderních prostředků, efektně a s úsporou času.

Příručka vychází z prastarých zásad ájurvédy, věnuje se ájurvédské stravovací kultuře, která pomůže zbavit se trávicích potíží, obsahuje kuchařské recepty na přípravu zdravých pokrmů.

Můj názor na knihu Ájurvédská kuchařka:

zrušit
Originál: Ayurvedic food culture (anglicky)
, Vyd. 1., česky, Fontána,, Olomouc, 215 stran, ISBN: 9788073367121
TOPlist