poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Faktor Scarpettová

Další autoři: Miriam Ghaniová (překladatel), Miriam Ghaniová

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Týždeň pred Vianocami je doktorka Kay Scarpettová zavalená prácou. Okrem toho, že spolupracuje so CNN, zadarmo poskytuje svoje služby forenznej patologičky Úradu súdneho lekárstva mesta New York. Jej…
Týždeň pred Vianocami je doktorka Kay Scarpettová zavalená prácou. Okrem toho, že spolupracuje so CNN, zadarmo poskytuje svoje služby forenznej patologičky Úradu súdneho lekárstva mesta New York. Jej účinkovanie v médiách vyvolá sériu nečakaných a znepokojivých udalostí. V živom televíznom vysielaní sa jej vypytujú na prípad nezvestnej milionárky Hannah Starrovej, ktorú všetci považujú za mŕtvu. Počas toho istého vysielania do štúdia zavolá bývalá psychiatrická pacientka jej manžela doktora Bentona Wesleyho. Keď sa Kay po televíznom vystúpení vráti domov, na vrátnici ju čaká zlovestný balíček – možno bomba. Kay sa čoskoro zapletie do prípadu známeho herca obvineného zo sexuálneho zločinu a zmiznutia príťažlivej dedičky miliónov Hannah Starrovej, s ktorou spája jej neter Lucy tajomná minulosť.
Producent nahovára doktorku Scarpettovú, aby v CNN odštartovala novú televíznu reláciu s názvom Faktor Scarpettová. Kay sa vo svetle bizarných udalostí obáva, že rastúca popularita podnieti ilúzie o akejsi jej „špeciálnej, mýtickej schopnosti“ vyriešiť zložité prípady. Premýšľa, či skončí ako ostatné televízne osobnosti – ako karikatúra samej seba.

V sedemnástom románe zo série o Kay Scarpettovej sa obľúbené postavy opäť ocitnú spolu v New Yorku. Marino pracuje v newyorskej polícii, Benton Wesley využíva svoje forenzné psychologické znalosti v Kirby a Bellevue, Lucy stále prekvapuje schopnosťami v oblasti forenzného počítačového vyšetrovania pri práci s newyorskou štátnou žalobkyňou Jaime Bergerovou.
Cornwellová nedovolí čitateľovi vydýchnuť, do poslednej chvíle prináša napätie a nečakané zvraty, dokazuje, že vie zaujať aj pobaviť.

Z anglického originálu (G. P. Putnam’s Sons, Little, Brown, London, UK) preložila Miriam Ghaniová.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 1. vyd, 2011, slovensky, Ikar, Bratislava

Kromě toho vyšetřuje souvislosti zmizení dcery bohatého magnáta. Vše se komplikuje, Scarpettová je objektem rozsáhlého spiknutí temných sil, které se snaží dostat nejen ji, ale i jejího muže Bentona a neteř Lucy, postavy známé z předchozích knih,

Pro vydání: 1. vyd, 2011, slovensky, Ikar, Bratislava

Kromě toho vyšetřuje souvislosti zmizení dcery bohatého magnáta. Vše se komplikuje, Scarpettová je objektem rozsáhlého spiknutí temných sil, které se snaží dostat nejen ji, ale i jejího muže Bentona a neteř Lucy, postavy známé z předchozích knih, a málem se jim to podaří. K čemu slouží zvláštní hodinky značky BioGraph nalezené na ruce mrtvé Toni a co je to projekt Caligula? Hrdinka, nikdy se nemýlící ve svých úsudcích a obklopená vymoženostmi nejmodernějších forenzních metod, kybernetiky a kompetentními kolegy se, přes všechny komplikace, dobere jako vždy správných odpovědí.

Detektivní thriller ze série případů soudní patoložky Kay Scarpettové. Do Vánoc chybí týden, doktorka Scarpettová a poručík Marino vyšetřují vraždu dívky Toni zabité v Central parku, není to však jediný případ, na němž Scarpettová pracuje.

Pro vydání: 1. vyd, 2011, slovensky, Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu, Levoča

Producent nahovára doktorku Scarpettovú, aby v CNN odštartovala novú televíznu reláciu s názvom Faktor Scarpettová. Kay sa vo svetle bizarných udalostí obáva, že rastúca popularita podnieti ilúzie o akejsi jej „špeciálnej, mýtickej schopnosti“ vyriešiť zložité prípady

Můj názor na knihu Faktor Scarpettová:

zrušit
Originál: The Scarpetta factor (anglicky)
, 1. vyd, slovensky, Ikar,, Bratislava, 429 stran, ISBN: 9788055123776
TOPlist