poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Čas mezi šitím

Další autoři: Simoneta Dembická (překladatel)

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války.
Mladá…
Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války.
Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu.
Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů.
Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího.
Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, Brno

Tradiční milostný a zároveň špionážní román se přelévá nejen díky životním zvratům hlavní hrdinky Siry, ale také co se týká prostředí. Z exotických oblastí severní Afriky, či úchvatného, leč proněmeckého Madridu počátku 2. světové války, pokračuje do

Pro vydání: Vyd. 1., 2014, česky, Jota, Brno

Tradiční milostný a zároveň špionážní román se přelévá nejen díky životním zvratům hlavní hrdinky Siry, ale také co se týká prostředí. Z exotických oblastí severní Afriky, či úchvatného, leč proněmeckého Madridu počátku 2. světové války, pokračuje do kosmopolitního Lisabonu plného válečných uprchlíků, ale bohužel také zrádců. Mladičká Sira jako mnoho jiných naivních nezkušených dívek opouští Madrid pro svou lásku a usadí se s mužem, kterého sotva zná, v marockém Tangeru. Je však zrazena a opuštěna, ale nehodlá se vzdát a podaří se jí začít nový život a otevřít si módní salon v Tetuánu, hlavním městě Španělského protektorátu v Maroku. Do Siřina života se otiskne krutá světová válka a mladá žena se rozhodne být prospěšnou a život smyšlené hrdinky románu se proplétá i se skutečnými historickými postavami. Sira přijme riskantní úkol a za fasádou jejího módního salónu se organizuje odboj proti nenáviděnému fašismu. Vydařený debut španělské autorky se ihned dočkal překladu do téměř třiceti dalších jazyků.

Poutavý román přináší strhující příběh nevšední ženy, která překročí předurčenost obyčejného života a díky své odvaze se vypracuje v módním průmyslu a později se stane i platnou tajnou agentkou Spojenců za druhé světové války.

Recenze: Špionáž vedená zpoza šicího stroje

I přes tuto přesycenost fakty, osobami, místy a událostmi, která nejde do hloubky, jde o výživnou knihu. Vedle ústředního dobrodružného líčení osudů švadleny v roli špiónky ukazuje titul řadu dalších momentů. I když není kniha Čas mezi šitím…
Petra Šmejdová, 8. října 2014, VašeLiteratura.cz

Recenze: Z chudé švadleny se stala agentkou až moc rychle

Čas mezi šitím se dá zkrátka vyplnit i ve službách MI6, pokud románová postava potká ty správné postavy ze skutečné historie. María Duenasová napsala košatý a svižný příběh plný zvratů, jenž se čte skoro sám. To je vlastně i jeho hlavní minus – na…
Klára Kubíčková, 22. července 2014, iDnes.cz

Můj názor na knihu Čas mezi šitím:

zrušit
Originál: Tiempo entre costuras (španělsky)
, Vyd. 1., česky, Jota,, Brno, 673 stran, ISBN: 9788074625602
Kniha je v seznamech:
beletrie (micado)
TOPlist