poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

Další autoři: Feng-Jün Song

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Známá čínská zpěvačka odhaluje ve svém autorizovaném vyprávění tajemství čínské kultury a pomocí prostředků, jako je hlas a dech, objevuje metody a techniky umění čchi, nezbytné pro kultivaci lidského…
Známá čínská zpěvačka odhaluje ve svém autorizovaném vyprávění tajemství čínské kultury a pomocí prostředků, jako je hlas a dech, objevuje metody a techniky umění čchi, nezbytné pro kultivaci lidského těla.
Zatímco v předchozí knize Ze mě, jež vznikla ve spolupráci s hercem a improvizátorem Jaroslavem Duškem, představuje Pavlína Brzáková mnohastránkovou meditaci nad současným stavem civilizace, v knize Hlas a dech se spisovatelka pouští do zcela odlišného tématu. Společně se zpěvačkou Feng-yün Song nahlížejí „pod pokličku“ lidské sexuality, poznávají mystiku ženského a mužského principu a čtenáře vedou k hlubší zkušenosti tělesného prožívání a přirozenosti.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2013, česky, Eminent, Praha

První část knihy tvoří autobiografické příběhy zpěvačky Song o životě v Číně až k příjezdu do České republiky. Dělí se o své zážitky z dětství a dotýká se také tématu čínského operního zpěvu, jehož cvičení vyvolává čchi a harmonizuje mysl, dech a tělo.

Pro vydání: 2013, česky, Eminent, Praha

První část knihy tvoří autobiografické příběhy zpěvačky Song o životě v Číně až k příjezdu do České republiky. Dělí se o své zážitky z dětství a dotýká se také tématu čínského operního zpěvu, jehož cvičení vyvolává čchi a harmonizuje mysl, dech a tělo. Prostřednictvím hlasu a dechu objevuje metody a techniky umění čchi, o kterých se dovídáme v druhé části s názvem Autoterapie hlasem a dechem. Feng-yün Song v současnosti pořádá koncerty a hlasové semináře zaměřené na dech a tělo, jejichž podstatu zde odkrývá. Čtenář se tak zdánlivě ocitá na lekci hlasové terapie, kde je seznámen s terapeutickými účinky přírody a tradičních čínských cvičení. Přes práci s hlasem se Song dostává až k zacházení s emocemi a k mystice ženského a mužského principu, které vedou k hlubší zkušenosti tělesného i duchovního prožitku. Tuto část textu doprovázejí autorčiny kresby a symboly a součástí publikace jsou také zpěvaččiny fotografie a seznam použité literatury.

Čínská zpěvačka Feng-yün Song odkrývá tajemství hlasových a dechových technik, které probouzí umění čchi, nezbytné pro kultivaci lidského těla. O své učení se dělí s etnoložkou Pavlínou Brzákovou, která jej sepsala do čtivé monografie Hlas a dech.

Můj názor na knihu Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song:

zrušit
TOPlist