poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Radleyovi: upíři odvedle

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Názory ostatních čtenářů

Dita 21.9.2012 15:18

Velmi zábavné, vtipné a dobře napsané. Autor čtenáře skvěle vede příběhem, který má sympatické postavy a výborné popisy. Dalo by se říct, že kniha je o rodinných vztazích, které se mohou týkat každého z nás. Pocity úzkosti dospívajících, nežádoucí…
Velmi zábavné, vtipné a dobře napsané. Autor čtenáře skvěle vede příběhem, který má sympatické postavy a výborné popisy. Dalo by se říct, že kniha je o rodinných vztazích, které se mohou týkat každého z nás. Pocity úzkosti dospívajících, nežádoucí příbuzní a tajemství, které si snažíme ze všech sil udržet.

Drusila 16.9.2012 01:36

Zábavný prírastok k upírskej tematike. Radleyovci sú abstinujúca upírska rodina – majú dokonca Príručku abstinenta – ale je to represívny štýl života, ktorý im neprospieva. Dcéra skúša byť vegankou a problémy sa blížia. Upírstvo je tam skôr na…
Zábavný prírastok k upírskej tematike. Radleyovci sú abstinujúca upírska rodina – majú dokonca Príručku abstinenta – ale je to represívny štýl života, ktorý im neprospieva. Dcéra skúša byť vegankou a problémy sa blížia. Upírstvo je tam skôr na dotvorenie, v popredí sú rodinné vzťahy a potláčanie svojej podstaty.

Co o knize říká nakladatel:

Prosím, seznamte se s Radleyovými: Petr, Helena a jejich dospívající potomci Klára a Rowan žijí v poklidné příměstské vesnici. Mohlo by se zdát, že jde o úplně obyčejnou rodinku – průměrně nefunkční a…
Prosím, seznamte se s Radleyovými: Petr, Helena a jejich dospívající potomci Klára a Rowan žijí v poklidné příměstské vesnici. Mohlo by se zdát, že jde o úplně obyčejnou rodinku – průměrně nefunkční a průměrně spokojenou. Jenomže manželé Radleyovi skrývají před celým světem – včetně svých dětí – jedno hrůzné rodinné tajemství. Jsou upíři, kteří se před mnoha lety rozhodli, že budou „abstinovat“ a pokusí se žít jako normální lidské bytosti.

Jejich život se však obrací naruby, když se na Kláru jedné noci vrhne opilý spolužák, dívka zpanikaří, a aniž sama ví, co dělá, roztrhá ho na kusy. A rodiče jsou konečně nuceni jít s barvou ven – konkrétně s červenou, karmínovou, rudou, prostě barvou krve. A aby toho všeho nebylo málo, na rodinné scéně se objevuje temná postava strýčka Willa, bezskrupulózního upíra ze staré školy, jehož přítomnost v domě zapříčiní celou řadu dalších katastrofických situací.

Tento napínavý, zábavný a neobvyklý portrét jedné mimořádné rodiny si klade otázku, v co dospíváme, když dospíváme, a ze všech stran zkoumá, co získáváme a ztrácíme, když zapřeme své „chutě“.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2011, česky, Jota, Brno

Manželé Radleyovi žijí navenek stejně jako každá jiná středostavovská rodina v Anglii, ale nikdo netuší, kolik je to stojí přemáhání. Jsou to totiž upíři, kteří se před lety rozhodli abstinovat a tají svou podstatu i před vlastními dětmi. Klára a Rowan proto

Pro vydání: 2011, česky, Jota, Brno

Manželé Radleyovi žijí navenek stejně jako každá jiná středostavovská rodina v Anglii, ale nikdo netuší, kolik je to stojí přemáhání. Jsou to totiž upíři, kteří se před lety rozhodli abstinovat a tají svou podstatu i před vlastními dětmi. Klára a Rowan proto netuší, proč jsou abnormálně citliví na světlo, nesnášejí česnek a žijí v permanentní neurčité nervozitě. Jednoho dne se ale chatrná hradba zhroutí, když Kláru cestou z večírku napadne opilý spolužák. Dívka v obraně zareaguje podle instinktů, útočníka zabije a rodina se musí postavit ke skutečnosti čelem. Děti se dovídají, kým ve skutečnosti jsou, na pomoc přichází strýček Will, divoký upír staré školy, a všichni musí hledat jinou cestu k soužití s lidmi i se sebou navzájem, než jakou diktují těžko splnitelné rady Příručky abstinenta. Radleyovi jsou především románem o složitých rodinných vztazích i o následcích potlačování vlastní identity. Módní upírské téma autor spíše využil k zesílení účinku i jako zdroj jemného černého humoru.

Román o strastech zdánlivě průměrné anglické rodiny, jejíž členové se marně snaží zakrýt svou upírskou podstatu

Román o strastech zdánlivě průměrné anglické rodiny, jejíž členové se marně snaží zakrýt svou upírskou podstatu.

Můj názor na knihu Radleyovi:

zrušit
Originál: Radley's (anglicky)
, česky, Jota, / Teens román, Brno, 351 stran, ISBN: 9788072179107
TOPlist