poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Vývojová psychologie: dětství a dospívání

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Co o knize říká nakladatel:

Monografie, navazující na autorčin úvod do psychologie, se zabývá psychickým vývojem člověka od prenatálního věku do dvaceti let. Autorka postupně probírá psychické projevy v kojeneckém a batolecím…
Monografie, navazující na autorčin úvod do psychologie, se zabývá psychickým vývojem člověka od prenatálního věku do dvaceti let. Autorka postupně probírá psychické projevy v kojeneckém a batolecím věku, v předškolním věku, po nástupu do školy a během školní docházky, v pubertě a dále významné psychické změny v období adolescence. Publikace vychází ve druhém, podstatně doplněném a upraveném vydání.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vydání druhé, doplněné a přepracované, 2012, česky, Karolinum, Praha

Vývojová psychologie se zabývá psychickým vývojem jedince, proměnou způsobu prožívání, uvažování i chování, typického pro jednotlivé vývojové fáze, od prenatální fáze do ukončení dospívání, tj. do dosažení 20. roku.

Pro vydání: Vydání druhé, doplněné a přepracované, 2012, česky, Karolinum, Praha

Vývojová psychologie se zabývá psychickým vývojem jedince, proměnou způsobu prožívání, uvažování i chování, typického pro jednotlivé vývojové fáze, od prenatální fáze do ukončení dospívání, tj. do dosažení 20. roku. Psychický vývoj je analyzován z různých hledisek, se zaměřením na osobnost jedince, dle jednotlivých psychických funkcí, ale i vzhledem k jeho sociálnímu postavení v rámci nejvýznamnějších sociálních skupin. Vývoj je chápán jako výsledek interakce biologických, tj. genetických a psychosociálních vlivů, které se uplatňují v různé míře, v závislosti na sledované funkci i vývojovém období.

Psychický vývoj člověka od prenatálního období k dospělosti.

Pro vydání: Vyd. 1., 2000, česky, Portál, Praha

Učebnice poskytuje informace o typických způsobech prožívání, uvažování a chování v jednotlivých obdobích lidského života. V souvislosti s tím se ukazují i jednotlivé psychické potřeby lidí určitého věku. Znalost psychického vývoje autorka pokládá za klíč k porozumění lidem. Pokud budeme znát obecné rysy psychického vývoje, budeme schopni porozumět lépe sami sobě, svým bližním, ale také lépe rozeznáme patologické změny chování. Proto je tato kniha určena především pedagogům a sociálním pracovníkům. Nicméně díky své srozumitelnosti a přehlednost lehce zaujme rovněž laickou veřejnost. 2.3.2000 Kruš

Psychický vývoj člověka od prenatálního období přes dospělost až do konce lidského života

Můj názor na knihu Vývojová psychologie:

zrušit
, Vydání druhé, doplněné a přepracované, česky, Karolinum,, Praha, 531 stran, ISBN: 9788024621531
TOPlist