poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Má léta s Andy Warholem: jedinečné svědectví o nevšedním životě

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Autobiografické vzpomínání Isabelle Collin Dufresneové neboli Ultra Violet mapuje bouřlivé období Ameriky, z něhož umělci čerpají dodnes. Autorka se podílela na chodu Warholovy proslulé Factory a lze…
Autobiografické vzpomínání Isabelle Collin Dufresneové neboli Ultra Violet mapuje bouřlivé období Ameriky, z něhož umělci čerpají dodnes. Autorka se podílela na chodu Warholovy proslulé Factory a lze říci, že stála u zrodu většiny jeho stěžejních děl - ať výtvarných, či filmových.
Ultra Violet je vypravěčka s nevšedním talentem. S bohatou obrazností líčí osobní zkušenosti i barvité životní zážitky - léta prožitá se Salvadorem Dalím, Johnem Grahamem, americkými výtvarníky zvučných jmen Johnem Chamberlainem a Edwardem Ruschou a samozřejmě s Andym Warholem. Seznamuje čtenáře se svým neobyčejným životem, v němž docházelo k nečekaným zvratům, popisuje divoké večírky plné drog a sexu, neopakovatelnou atmosféru Ameriky šedesátých a sedmdesátých let minulého století i setkání s nejrůznějšími lidmi všech společenských a kulturních vrstev - od Johna Lennona a Yoko Ono až po americké kosmonauty či Richarda Nixona. Jestli někdo může prohlásit: "Byl jsem při tom," pak nepochybně autorka tohoto jedinečného svědectví o slavné době a jejích legendách.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: Vyd. 2., (V Euromedia Group 1.), 2006, česky, Ikar, V Praze

Autobiografické vzpomínky francouzské herečky známé pod jménem Ultra Violet líčí atmosféru 60. a 70. let v Americe a její osudová setkání se Salvadorem Dalím, Andy Warholem aj.

Můj názor na knihu Má léta s Andy Warholem:

zrušit
Originál: Famous for 15 minutes (anglicky)
, Vyd. 2., (V Euromedia Group 1.), česky, Ikar,, V Praze, 354 stran, ISBN: 8024907348
TOPlist