poličky:
seznamy pro všechny:
seznamy jen pro mě:
přidat seznam

Svoboda pod bodem mrazu: příběhy a záhady, které zanechal největší český polárník Jan Eskymo Welzl

Další autoři: Rudolf Krejčí (překladatel), Jan Eskymo Welzl, Rudolf Krejčí

Papírovou knihu můžete koupit zde:

Kniha je momentálně ve všech obchodech vyprodána.

Přihlaste se k odběru a zašleme vám e-mail ihned jakmile se objeví někde skladem!

Našli jsme přes 300 podobných knih:

Co o knize říká nakladatel:

Kdo se stal za svého života náčelníkem Eskymáků, námořním kapitánem, polárním průzkumníkem, vynálezcem a světoznámým spisovatelem? Kdo potřásal rukou prezidentu Tomáši G. Masarykovy a předváděl ve…
Kdo se stal za svého života náčelníkem Eskymáků, námořním kapitánem, polárním průzkumníkem, vynálezcem a světoznámým spisovatelem? Kdo potřásal rukou prezidentu Tomáši G. Masarykovy a předváděl ve městě zlaté horečky Dawson City návštěvníkům fungující Perpetuum mobile? Kdo byl v USA prohlášen nejúspěšnějším autorem měsíce a současně žil v chudobě za polárním kruhem? Kdo byl za svého života považován za neexistující fikci Karla Čapka a současně posloužil Karlu Čapkovi jako předloha kapitána J. van Tocha ve Válce mloků? A kdo měl nakonec několik hrobů. Je to Jan Welzl, který byl snad mistrem ve vytváření záhad a jednou z nejkuriosnějších postav naší historie. Kniha Martina Strouhala je dle Rudy Krejčího, profesora Aljašské university ve Fairbansku, nejlepším a nejucelenějším dílem, které se zabývá osudy Jana Welzla. Po úspěchu I. vydání se čtenáři předkládá II. rozšířené vydání knihy, které přináší nové poznatky ze Sibiře a obsahuje také jedinou skutečnou knihu, kterou napsal Jan Welzl a která se jakoby zázrakem zachránila.

Stručný obsah knihy:

Pro vydání: 2., dopl. a rozš. vyd., 2014, česky, M. Strouhal, Zábřeh

Práce se snaží o sympaticky objektivní pohled na rozporuplnou a trochu záhadnou postavu moravského cestovatele. Tento dobrodruh strávil mnoho let cestami po východní Sibiři. Zážitky z cest sepsal v knize Třicet let na zlatém severu.

Pro vydání: 2., dopl. a rozš. vyd., 2014, česky, M. Strouhal, Zábřeh

Práce se snaží o sympaticky objektivní pohled na rozporuplnou a trochu záhadnou postavu moravského cestovatele. Tento dobrodruh strávil mnoho let cestami po východní Sibiři. Zážitky z cest sepsal v knize Třicet let na zlatém severu. Po návratu na Moravu koncem 20. let 20. století proslul v rodném Zábřehu jako vypravěč neuvěřitelných příběhů a podivín. Svá vyprávění poskytl jako podklad pro knihy spisovatelů E. Valenty a B. Golombka. V roce 1929 opět odjel na sever a usadil se v kanadském městečku Dawson City, kde v r. 1948 v chudobě zemřel. Názory na jeho osobu jsou různé: někdo jej považuje za mluvku a mystifikátora, který na Novosibiřských ostrovech nikdy nebyl, jiní jej uctívají jako slavného českého polárníka. Pravdou je, že jeho knihy zaznamenávají velký čtenářský úspěch a jeho hrob v Dawson City navštěvuje stále více českých návštěvníků. Rozšířené vydání obsahuje též autorovu Cestu kolem světa 1893 - 1898.

Objektivní pohled na životní pouť svérázné osobnosti - moravského polárního cestovatele Jana Welzla.

Pro vydání: 1. vyd., 2009, česky, Veduta, Štíty

Práce se snaží o sympaticky objektivní pohled na rozporuplnou a trochu záhadnou postavu moravského cestovatele. Tento dobrodruh strávil mnoho let cestami po východní Sibiři. Zážitky z cest sepsal v knize Třicet let na zlatém severu. Po návratu na Moravu koncem 20. let 20. století proslul v rodném Zábřehu jako vypravěč neuvěřitelných příběhů a podivín. Svá vyprávění poskytl jako podklad pro knihy spisovatelů E. Valenty a B. Golombka. V roce 1929 opět odjel na sever a usadil se v kanadském městečku Dawson City, kde v r. 1948 v chudobě zemřel. Názory na jeho osobu jsou různé: někdo jej považuje za mluvku a mystifikátora, který na Novosibiřských ostrovech nikdy nebyl, jiní jej uctívají jako slavného českého polárníka. Pravdou je, že jeho knihy zaznamenávají velký čtenářský úspěch a jeho hrob v Dawson City navštěvuje stále více českých návštěvníků.

Objektivní pohled na životní pouť svérázné osobnosti - moravského polárního cestovatele Jana Welzla

Objektivní pohled na životní pouť svérázné osobnosti - moravského polárního cestovatele Jana Welzla.

Recenze: Dosud nejobsáhlejší publikace o osudech moravského polárníka

Svoboda pod bodem mrazu je ve všech směrech skutečným literárním kumštem. Nikdo před Martinem Strouhalem nesestavil o Janu Welzlovi tak rozsáhlou a podrobnou publikaci, za což mu patří velký dík. Pro každého Welzlova obdivovatele představuje tato…
Matěj Matela, 27. listopadu 2015, iLiteratura.cz

Můj názor na knihu Svoboda pod bodem mrazu:

zrušit
, 2., dopl. a rozš. vyd., česky, M. Strouhal,, Zábřeh, 287 stran, ISBN: 9788090536722
TOPlist